• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 344
    کد: 38720
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
    با معرفی برگزیدگان ؛

    جشنواره تئاتر بچه های مسجد به کار خود پایان داد

    مدیر امور هنری شهرداری مشهد گفت : نخستین جشنواره تئاتر بچه های مسجد که رویداد هنری مهمی برای شهر مشهد محسوب می شد ، بعد از روزها تلاش و کار کارشناسی با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد .
    جشنواره تئاتر بچه های مسجد به کار خود پایان داد
    به گزارش خبرنگار ما ، هادی عرفان اظهار کرد : این جشنواره با هدف ایجاد تعامل میان هنرمندان حرفه‌ای تئاتر مشهد با فعالان عرصه هنری کانون های مساجد برگزار شد .
    وی افزود : این رویداد هنری که در راستای تقارن نوروز و دهه فاطمیه برنامه ریزی شده بود ، شامل ۱۸ نمایش در ۱۹ مسجد شهر مشهد بود که با همکاری و مشارکت امور هنری شهرداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد، انجمن هنرهای نمایشی مشهد و کانون‌ های فرهنگی هنری مساجد از ۵ تا ۱۲ فروردین ماه سال جاری برپا گردید .
    وی گفت : نمایش‌های جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد توسط اساتیدی همچون محمد ملتجی، جواد رحیم‌زاده و حامد امان‌پور داوری شد.
    مدیر امور هنری ضمن بیان این که برگزیدگان در سه بخش نویسندگی ، کارگردانی و بازیگری معرفی شده اند ، تصریح کرد : نفرات برتر بخش بازیگری در دو قسمت بازیگران مسجدی و غیر مسجدی تقسیم بندی شده اند که رتبه اول بازیگران غیر مسجدی به حسین شعبانی در نقش «آقا مرداد »در نمایش «شب آفتابی » تعلق گرفت . رتبه دوم نیز به وحید نظری در نقش «پدر یعقوب » در نمایش «مانی » و رتبه سوم بازیگران غیر مسجدی به حامد حبیبی در نقش پدر در نمایش «گلایه ها» اهدا شد .
    وی افزود : هیات داوران از نقش آفرینی فرزام ناسخی در نقش دانشجو در نمایش «دست فروش» نیز تقدیر کردند .
    عرفان ادامه داد : در حوزه بازیگران مسجدی رتبه اول احمد هاشم زاده برای نقش «فرج » در نمایش «غبار را بروبیم » ، رتبه دوم علی قدیری مقدم برای نقش «حاج صفر » در نمایش «یک بام و دو هوا »و مقام سوم را سعید میرزایی برای نقش «بچه مرشد » در نمایش «هفت خوان » کسب کردند .
    همچنین هیات داوران این جشنواره از بازی احمد مومن و امیرحسین عابدین پور در نقش «اعرابی» نمایش «دست یاری » تقدیر نمودند .
    مدیر هنری شهرداری در ادامه گفت : در بخش نویسندگی با نظر هیات داوران رتبه اول به عباس جان فدا با نمایش «غبارروبی» تعلق گرفت و اسماعیل بایگی برای نمایشنامه « مانی » رتبه دوم را کسب کرد . عباس طاهری نیز برای نمایش «شب آفتابی» حائز مقام سوم شد .
    به گفته ی او ، در این بخش هیات داوران از نمایشنامه «گلایه ها » به قلم راضیه ایرانی تقدیر کرد و البته نمایشنامه« تفاوت کی ؟» به قلم استاد محمد ملتجمی به درخواست ایشان از فرایند داوری جدا شد .
    در بخش کارگردانی رتبه اول عباس جان فدا برای نمایش «غبار روبی» ، رتبه دوم حسین شیبانی برای کارگردانی نمایش «شب آفتابی» و مقام سوم به حامد حببی برای نمایش «گلایه ها» تعلق گرفت .
    در این بخش هیات داوران از جواد بزازان بخاطر کارگردانی هوشمندانه نمایش « گر نگاهی به ما کند زهرا ...»تقدیر کردند .
    همچنین از سید قاسم سیدی ، نقال اثر «صبح روز چهلم » بخاطر استفاده از ابزارو امکانات نمایش تقدیر به عمل آمد .
    وی در بخش پایانی سخنانش گفت : در نهایت کار برگزیده این رویداد هنری با نظر هیات داوران به عنوان رتبه اول به نمایش «غبار روبی»  به کارگردانی «عباس جان فدا» تعلق گرفت .
    تعداد بازدید: 344
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد