• سه شنبه،05 بهمن 1400
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 766
    کد: 12620
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۷/۱۸
    نصب یک یادمان دائم دیگر در مشهد مقدس ؛

    یادمان دائمی نیایش در مشهد جانمایی شد

    یادمان دائمی نیایش که یکی از مجموع آثار هنری منتخب نخستین جشنواره یادمان های شهری مشهد محسوب می شد ،‌در میدان امام علی (ع ) واقع در خیابان امامیه مشهد نصب شد.
    یادمان دائمی نیایش در مشهد جانمایی شد

    یادمان دائمی نیایش که یکی از مجموع آثار هنری منتخب نخستین جشنواره یادمان های شهری مشهد محسوب می شد ،‌در میدان امام علی (ع ) واقع در خیابان امامیه مشهد نصب شد.

    به گزارش خبرنگار ما ،‌مریم عزیزمحمدی هنرمند طراح و سازنده یادمان نیایش است که در گفتگویی اختصاصی اظهار داشت : مشخصه اصلی و ویژگی بارز این یادمان شهری ،‌گویایی مفهوم و مضمون نهفته در آن است که در قالب دو دست دعا و حالت نیایش ،‌با فضای عرفانی و روحانی شهر امام رضا (ع) هماهنگی لازم را دارد .

    وی گفت :‌یادمان نیایش دست هایی است که به دعا بلند شده است و در میان آن کبوتران حرم مونتاژ شده اند که به نوعی تلفیق بین دعا و نیایش و استفاده از نمادی رضوی می باشد .

    عزیز محمدی ادامه داد :‌ برای ساخت این یادمان دائمی ،‌از متریال و مواد مستحکمی همچون آهن استفاده کردیم و رنگ های به کار رفته در آن نیز سازگاری و مقاومت لازم را با محیط و شرایط دارا می باشد تا این یادمان بتواند سالیان متمادی در شهر مقدس مشهد ماندگار شود .

    به گفته این هنرمند مجسمه ساز، کار ساخت این یادمان که ارتفاع آن بالغ بر 7 متر است ،‌ حدود 6 ماه به طول انجامید و به دلیل شرایط مونتاژ و سرهم بندی قطعات مجزای آن، نصب یادمان نیز چندین روز به صورت شبانه روزی انجام شد.

    وی تاکید کرد :برای فضاسازی مشهد مقدس بهتر است از یادمان هایی استفاده شود که رساتر و سریع تر کار انتقال پیام را انجام دهند ؛‌چرا که در چنین شهری با این وسعت و گستردگی و هیاهوی جمعیت باید یادمان هایی گنجانده شود که نیاز به تامل و تفکر زیادی نداشته باشد و بیننده در نگاه نخست و در حال عبور از آن ،‌مفهوم نهفته در آن و حالت عارفانه آن را درک نماید و با آن ارتباط برقرار کند .

    کلید واژه ها: المان نیایش - یادمان نیایش - -
    تعداد بازدید: 766
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد