اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 165
    کد: 190115
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در برنامه «عصرانه با هنر»:

    فرهنگسراها به مسائل روزمره شهروندان ورود کنند

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: پسندیده است که فرهنگسراهای ما در مباحث و مسائل روزمره شهروندان ورود کند تا از این طریق میزان اثرگذاری و کارکردهای متنوع خود را توسعه و بهبود ببخشند.
    فرهنگسراها به مسائل روزمره شهروندان ورود کنند
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهر مشهد، احسان اصولی در برنامه «عصرانه با هنر»، عصر دیروز از نمایشگاه و بازارچه اقتصاد مقاومتی کوثر، جشنواره طراحی لباس با محوریت حجاب ایرانی-اسلامی، کافه کتاب و مجموعه عکس «مجید بندار مقدم» و همچنین کافه کتاب «پرواز» بازدید کرد.
     
    وی با اشاره به بازارچه اقتصاد مقاومتی کوثر، تصریح‌کرد: با توجه به اینکه شعار سال «رونق تولید» نام گرفته، نظر به نقش مهم مردم و شهروندان در رونق تولید، باید مکانی برای عرضه محصولات آنها فراهم آید و اقتصاد شهری و اشتغال یکی از زمینه‌هایی است که همواره باید مورد توجه مسئولان شهری قرار بگیرد.
     
    اصولی با بیان اینکه شهرداری می‌تواند زمینه و بستر مناسبی در این زمینه مهیا کند، افزود: خرسندیم در یکی از پرترددترین نقاط نه تنها مشهد، بلکه در کشور، یعنی پایانه مسافربری امام‌رضا(ع) نمایشگاهی با محوریت اقتصاد مقاومتی برگزار شده و فعالان مشاغل خرد و خانگی در سطح استان و شهر فرصتی برای ارائه محصولات خود پیدا کرده‌اند.
     
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه نمود بارزی از رویکردهای تسهیلگری مدیریت شهری مشهد است، تاکید کرد: این نمایشگاه اتفاق مبارکی است و شهرداری مشهد می‌تواند در این زمینه نقش کمک‌رسان و تسهیل‌گری ایفا کند. برپایی چنین نمایشگاهی از یکسو موجب پاسخگویی به نیازهای شهروندان می‌شود و از سوی دیگر موجب افزایش توانمندی، رونق تولید و بهبود فضای کسب‌وکار خرد و خانگی می‌شود.
     
    ضرورت ورود فرهنگسراها به مباحث و مسائل روزمره شهروندان 
     
    وی در ادامه از نمایشگاه جشنواره طراحی لباس با محوریت حجاب ایرانی-اسلامی که توسط فرهنگسرای خانواده در چارسوق برگزار شده است، بازدید کرد و گفت: شاهد رقابت خیلی خوبی با استقبال مناسب هنرجویان در سطح منطقه هستیم. پسندیده است که فرهنگسراهای ما در مباحث و مسائل روزمره شهروندان ورود کند تا از این طریق میزان اثرگذاری و کارکردهای متنوع خود را توسعه و بهبود ببخشند.
     
    اصولی خاطرنشان کرد: دیگر اتفاق خوب این نمایشگاه، ارائه پوششی است که با هویت ایرانی- اسلامی در پیوند بوده و ظرفیت‌های فرهنگی و هویتی که در طول تاریخ وجود داشته را به نمایش می‌گذارد.
     
    نقش تاثیرگذار مردم در کنترل آسیب‌های اجتماعی 
     
    بازدید از کافه کتاب پرواز آخرین برنامه بازدیدهای روز گذشته بود و اصولی در این خصوص اظهارکرد: ماکت هواپیمایی که از سال‌های گذشته در میدان مادر قاسم‌آبادوجود داشت که متروکه مانده بود. همچنین بدون کاربرد بودن این ماکت همواره مورد اعتراض ساکنان این منطقه و فضای بی‌کاربرد آن زمینه به وجود آوردن برخی از آسیب‌های اجتماعی را ایجاد کرده بود. 
     
    اصولی افزود: پس از انتشار فراخوان و حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، این محل به یک پایگاه فرهنگی تبدیل شده و در قالب کافه «کتاب پرواز» شکل و شمایل خوبی به خود گرفته است. از سوی دیگر شهروندان هم می‌توانند اوقات فراغت خود را به بهترین شکل پر کنند.
     
    وی با بیان اینکه سازه خاص و منحصر به فرد و جذاب کافه کتاب پرواز سبب تنوع آن از سایر کافه‌کتاب‌ها شده است، گفت: این مجموعه نشان می‌دهد اگر بسترهای لازم را برای همشهریان خود فراهم کنیم، مردم به خوبی می‌توانند درصدد رفع آنها برآیند.
     
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد اظهارکرد: خوشبختانه برای این پروژه تعامل بسیار خوبی شکل گرفته و امیدواریم مناطق دیگر شهرداری نیز با ابتکار عمل، از ظرفیت‌های مردمی برای تسهیل شرایط و کاهش بروکراسی‌های اداری بهره بگیرند.
     
     
    تعداد بازدید: 165
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد