اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 165
    کد: 191916
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
    مدیرعامل خانه هنرمندان مشهد از برنامه هایی برای توس خبر داد

    اتفاقات خوب هنری در راه بولوار شاهنامه

    مدیر عامل خانه هنرمندان مشهد درباره برنامه های مدنظر برای تقویت شاخصه های هنری در منطقه توس توضیحاتی ارائه کرد.
    اتفاقات خوب هنری در راه بولوار شاهنامه

     صدرا یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت : هم اکنون توس موضوع روز شهرداری بوده و واقعیت این است که پس از طراحی آرامگاه توسط هوشنگ سیحون هیچ تغییر خاص دیگری تا امروز در آن منطقه انجام نشده، هم اینک طرح جلوخان آرامگاه که تا ابتدای بولوار شاهنامه کشیده خواهد شد، آبرویی حداقلی برای آن منطقه ایجاد خواهد کرد. وی ادامه داد: مشهد هویت خود را از امام‌رضا(ع) می‌گیرد و در آن تردیدی نیست؛ اما داشته‌های فرهنگی دیگری نیز در مشهد وجود دارد که داشته‌ای عظیم برای این شهر به حساب می‌آید و می‌تواند در حوزه‌های مختلف عمل کند.
    آماده سازی مجسمه های جلوخان تا چند ماه دیگر
    یوسفی افزود : ما برای بخش مجسمه‌‎های جلوخان آرامگاه فعالیت‌های جدی را آغاز کردیم که تا چند ماه آینده به پایان می‌رسد و با نصب مجسمه‌ها از نظر آرایه‌های هنری اتفاق خوبی رخ خواهد داد. همچنین  قرار است برای اولین بار جشنواره نقاشی توس را آغاز کنیم که امیدوارم تا 10 روز آینده فراخوان آن منتشر شود که کاری در تراز ملی و شاخص است. وی ادامه داد : به دیوارهای آن منطقه نیز نگاهی جدی داریم، البته بافت منطقه بسیار فرسوده است. یوسفی خاطرنشان کرد: سهم زیادی از دیوارنگاره‌ها متعلق به آرایه‌های شاهنامه است که مفاهیم اخلاقی و انسانی را به دنبال دارد، همچنین قرار است پیوندی بین شهر و موضوع شاهنامه فردوسی برقرار کنیم که این موضوع روی ارتباطات بین‌المللی شهر نیز تاثیر گذار است و موضوع فردوسی و شاهنامه اهمیت زیادی برای ما دارد.
    خانه های تخصصی هنرمندان مشهد، خانه شهرداری نیست
    مدیر عامل خانه هنرمندان مشهد همچنین با اشاره به دلایل و چرایی ایجاد خانه های تخصصی هنرمندان در شهر مشهد گفت : از ابتدا گفته شده که خانه سینما، موسیقی و دیگر هنرها خانه شهرداری نیست بلکه خانه سینما، موسیقی و غیره مشهد است که شهرداری فقط بستر آن را فراهم می‌کند.

     

    تعداد بازدید: 165
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد