اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 1737
    کد: 203055
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
    به همت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری انجام شد،

    فراخوان اولین رویداد دوسالانه ملی نقاشی «شاهنامه فردوسی»

    این رویداد با هدف بهره‌گیری از ظرفیت هنرمندان نقاش در بازنمایی و آفرینش آثار هنری برگرفته از این شاهکار ادبی منتشر می گردد.
    فراخوان اولین رویداد دوسالانه ملی نقاشی «شاهنامه فردوسی»

    حکیم ابوالقاسم فردوسی با اثر جاودانه خود، شاهنامه، نه‌تنها شاهکاری ادبی با شهرت جهانی خلق کرد، بلکه گنجینه‌ای از فرهنگ غنی شفاهی، آیینها، باورها و اسطورههای ایرانی را با بیانی حماسی ایجاد کرد. این گنجینه بیهمتای فرهنگ، در کشاکش قرنها از گزند تهاجم و فراموشی زمانه در امان ماند و دست‌مایه‌ای مفهومی و شگرف برای آیندگان شد.

     

    سازمان اجتماعی‌فرهنگی شهرداری مشهد در نظر دارد اولین رویداد دوسالانه ملی نقاشی «شاهنامه فردوسی» را با هدف بهره‌گیری از ظرفیت هنرمندان نقاش در بازنمایی و آفرینش آثار هنری برگرفته از این شاهکار ادبی برگزار نماید. رویکرد سازمان اجتماعی‌‌فرهنگی شهرداری مشهد در برگزاری این رویداد ملی، خلق آثار هنری ماندگار از مفاهیم بدیع ، داستان‌ها ، رویدادها و اساطیر کمتر بیان‌شده در این منظومه حماسی است.

    هنرمندان گرامی می توانند تا تاریخ 15 آبان ماه با مطالعه کامل متن فراخوان، از طریق سامانه رویدادهای هنری شهرداری مشهد به نشانی artmashhadevent.ir نسبت به ثبت نام و شرکت در فراخوان اقدام نمایند. در صورت نیاز به راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره  38413900  تماس حاصل فرمایید.   

     

    متن فراخوان

     ورود به سامانه رویداد های هنری 

    تعداد بازدید: 1737
    سیما مجیدی زاده
    12:42  1399/05/29
    پاسخ 3 3
    با تشکر از حمایت های شما از هنرمندان.
    0 6
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد