اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 225
    کد: 207292
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
    دبیر بخش یادمان های موقت جشنواره خانه بهار مشهد 1400 :

    مهلت ارسال آثار تا ساعت 24 روز 16 آبان ماه است / این مهلت تمدید نخواهد شد

    دبیر بخش یادمان های موقت جشنواره خانه بهار مشهد 1400 گفت: تمدید 15 روزه فراخوان بخش یادمان های موقت جشنواره خانه بهار مشهد 1400 سبب حضور پر رنگ تر هنرمندان شده ضمن اینکه مهلت ارسال آثار تا ساعت 24 روز 16 آبان ماه است و تمدید نخواهد شد.
    دبیر بخش یادمان های موقت جشنواره خانه بهار مشهد 1400 :

    به گزارش اداره امور هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، مهدی صحراگرد در خصوص تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره خانه بهار مشهد 1400 تصریح کرد: هنرمندان توجه داشته باشند مهلت ارسال آثار با تمدید مواجه شده است و تمدید مجدد صورت نمی پذیرد لذا درخواست داریم ارسال طرح و آثار خود را به ساعات پایانی موکول نکنند.

    وی افزود: فراخوان جشنواره خانه بهار 1400 با تکیه بر تاریخ یکصد سال گذشته شهر مشهد طراح شده است چرا که در آخرین سال قرن حاضر هستیم و گرایش کلی فراخوان به سمت مسائل هویتی و تاریخی مشهد سوق داده شده تا به نوعی تنوع و ایجاد نگرش های متفاوت در آثار نوروزی 1400 را شاهد باشیم.

    صحراگرد اضافه کرد: جشنواره دارای دو بخش اصلی و ویژه به فعالیت های هنری تقسیم شده به صورتی که موضوع یادمان های شهری در بخش ویژه قرار گرفته، البته تجربه و اکران آثار سال های گذشته سبب مشهورشدن این بخش شده است.

    دبیر بخش یادمان های موقت جشنواره خانه بهار مشهد 1400 گفت: در رویکرد هویتی فراخوان جشنواره، مسائلی همچون دین، فرهنگ، تاریخ و اجتماع مدنظر قرار گرفته شده و در رویکرد دستاوردها به دستاوردهای شاخص و ویژه مشهد تکیه شده ضمن اینکه در بخش نگاه به آینده، محورهای سال های گذشته در حوزه فرهنگ شهروندی و محیط زیست در قالب تصویری مطلوب از آینده مشهد ارائه خواهد شد.

    وی خاطر نشان کرد: در بخش یادمان ها در سه محور تمرکز خواهیم کرد که برای آنها می توان طراحی، ساخت مجسمه و سردیس از شخصیت های برجسته مشهد را مدنظر قرار داد همچنین در بخش یادمان های موقت،  تصویرگری می تواند کمک بیشتری در خلق آثار کند ولی در بخش یادمان های دائم نگاه گرافیکی مطلوب تر خواهد بود.

    صحراگرد اضافه کرد: در بخش نگاه به آینده در حوزه یادمان های موقت می توان محیط زیست و فرهنگ شهروندی را به صورت عمومی در دستورکار قرار داد.

    وی در خصوص داوران بخش یادمان های موقت جشنواره گفت: ترکیب داوران این بخش از جشنواره بسیار باتجربه است به طوری که در این ترکیب مجسمه ساز، تصویرساز و گرافیست داریم و حضور این داوران سبب انتخاب آثار با کیفیت و مطلوب خواهد شد.

    وی در پایان یادآور شد: با توجه به شرایط خاص و شیوع ویروس کرونا به هنرمندان تاکید شده که بر خلاف سال های گذشته، طراحی و خلق آثار تعاملی نباشد چرا که پس از اکران المان ها و یادمان ها به دنبال عدم تجمع مردم هستیم و بیشتر به نما و زیبایی بصری آن توجه داریم تا مخاطب باعبور از کنار آن بتواند ارتباط برقرار کند و حتما برای مشاهده آن توقف های طولانی مدت صورت نگیرد.

    تعداد بازدید: 225
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 3
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد