اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 106
    کد: 207294
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
    با حضور جمعی از مسئولین و مدیران شهری صورت گرفت؛

    رونمایی از سردیس و دیوارنگاری سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی، کاوه و نامجو

    سردیس سرداران شهید کاوه و نامجو و دیوارنگاری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور رئیس شورای اسلامی شهر مشهد و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی رو نمایی شد.
    با حضور جمعی از مسئولین و مدیران شهری صورت گرفت؛

     به گزارش اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، محمد محسن مصحفی رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی در جریان برگزاری این مراسم گفت: در راستای اجرای وظیفه و رسالت شهرداری، از مدتی قبل فراخوان های ساخت آثار هنری در شهر مشهد منتشر شده که به فراخور آن هنرمندان زیادی اقدام به ارسال آثار خود کرده و از میان آنها تندیس و نقاشی دیواری های منتخب برای اکران در مناطق مختلف شهری در نظر گرفته شده است.

    وی تصریح کرد: آثاری که از چندی پیش در حال نصب بوده و بزودی تعدادی دیگر آنها در شهر اکران می شود همگی از لحاظ کیفیت قابل دفاع می باشند و اکران آنها نتیجه بسیار مطلوبی در شهر را تداعی کرده است.

    مصحفی در پایان صحبت های خود یادآور شد: امیدواریم همواره راه و یاد شهدای گرانقدر و سرداران رشید اسلام پر رهرو باشد و تنها به برگزاری یادواره و بزرگداشت در خصوص آنها اکتفا نکنیم.

    همچنین محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در سخنانی کوتاه گفت: از همت خانه هنرمندان و سازمان فرهنگی اجتماعی تشکر ویژه داریم که به آثار هنری و ساخت تندیس وسردیس بزرگان، مفاخر و شهدا توجه ویژه ای دارد و امروز نیز شاهد رونمایی از سه اثر هنری از سرداران شهید می باشیم.

    وی تصریح کرد: خراسان هنواره در جنگ تحمیلی نقش بسزایی داشته است و فرماندهان خراسانی نیز در میدان جنگ جزو سرآمدان و مفاخر بوده و هستند از این رو ساخت سردیس این شهدا کوچکترین کاری است که مدیریت شهری می تواند برای این بزرگواران انجام دهد.

    حیدری خاطرنشان کرد: مدیریت شهری اجرا و ساخت طرح های هنری، نقش برجسته و فرهنگ سازی راه شهدا را وظیفه خود می داند و استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، زندگی ساده شهدا، موضوعات دینی و مذهبی مفاخر ایرانی از جمله موضوعاتی است که می توانیم برای آنها از طریق زبان گویای هنر تلاش داشته باشیم.

    وی در پایان صحبت های خود یادآور شد: شهیدان کاوه و نامجو از چهره های ماندگار جنگ تحمیلی بوده اند که نقش ویژه آنها همواره زبانزد خاص و عام می باشد همچنین خدمات و برکات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز می تواند سرلوحه خوبی برای عموم مردم مخصوصا قشر جوان باشد و فعالیت های مدیریت شهری برای این عزیزان کوچکترین کار به شمار می رود.

    زهرا کاوه فرزند شهید کاوه نیز در این مراسم محمود کاوه را جوان ایرانی تربیت شده مکتب عاشورا دانست و خاطر نشان کرد: این گونه جوانان می توانند برای نسل فعلی الگوی خوبی باشند و از شهدرای مشهد تشکر ویژه دارم که توانسته است با تلفیق هنر و شهادت به سمت معرفی الگو های مناسب باشد.

    یادآوری می شود این مراسم که با حضور جمعی از مدیران و مسئولین شهری با رعایت فاصله اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی در فضای باز برگزار شد.

    تعداد بازدید: 106
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد