اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 68
    کد: 207642
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۸/۲۴
    داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی:

    شاهنامه فردوسی یک اثر زنده است که تکراری نمی شود

    داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: شاهنامه فردوسی جزء منظورمه های اسطوره ای کشور ماست که در طول تاریخ دچار قدمت نشده، یعنی هر روز در جریان و زنده است و هیچ وقت تکراری نمی شود.
    داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی:

    به گزارش اداره امور هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، خسرو خسروی افزود: به عنوان کسی که در کارم گرایش و رجوع به نقاشی سنتی یا کلاسیک ایران داشتم خوشحالم که توانسته ام به عنوان داور در خدمت هنرمندان کشورم هستم.

    وی تصریح کرد: انتخاب موضوع شاهنامه نکته جالبی است که به نوعی نوآوری محسوب می شود چرا که تا کنون در جشنواره های هنری کمتر به آن پرداخته شده است.

    خسروی برگزاری این دوسالانه ملی توسط شهرداری مشهد را فعالیتی ارزشمند و فاخر دانست و اضافه کرد: برگزاری این دوسالانه می توانند سبب کسب تجارب خوب و کارآمد گردد و دریچه تازه ای در حوزه هنرهای تجسمی باز کند.

    وی یادآور شد: هنر نقاشی معاصر ایرانی دارای وجوه متفاوتی است و هنرمندان می توانند با استفاده از این محورها، خلاقیت خود را شکوفا کند می توانیم به آثار فاخر و جذابی برسیم.

    این استاد دانشگاه گفت: در واقع هنر معاصر یک هنر بدون حد و مرز است و شاید خصلت آن را بتوان تعدد ژانر نام گذاری کرد و اساس آن را یک نوع فرا ژانر بودن دانست، با این مختصات هنرمندان دست بازی برای طراحی اثر دارند.

    داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی خاطر نشان کرد: شاهنامه بار تاریخی، فرهنگی و ملی وسیعی دارد و برپایی نمایشگاه آثار نقاشی و داوری آنها بسیار سخت است.

    خسروی افزود: این نخستین تجربه شهرداری مشهد، هیات داوران و هنرمندان است که باید در حوزه نقاشی به مجموعه داستان های اصیل شاهنامه بپردازند، شاهنامه به شدت در فرهنگ ما عمومیت دارد و می تواند آثار هنرمندان مختلف را دربر بگیرد.

    وی در پایان یادآور شد: اینکه شاهنامه فردوسی همواره به صورت پرده خوانی، خوانش، نمایشنامه، فیلم، شعر و... بوده سبب زنده ماندن شده است و یکی از ویژگی های شاهنامه این است که می توان هر روز با داستان های آن زندگی کرد.

     

    تعداد بازدید: 68
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد