اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 71
    کد: 207746
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۸/۲۷
    داور دوسالانه نقاشی شاهنامه فردوسی:

    جای خالی جشنواره های هنری با موضوع فردوسی و شاهنامه در کشور به شدت احساس می شود

    داور دوسالانه نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: جای خالی جشنواره های هنری با موضوع فردوسی و شاهنامه در کشور به شدت احساس می شود و برای ایجاد سواد هنری ادبی در کشور می توان از این منبع غنی به بهترین نحو استفاده کرد.
    داور دوسالانه نقاشی شاهنامه فردوسی:

    به گزارش اداره هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، معصومه مظفری افزود: برای ما ایرانی ها، فردوسی و شاهنامه دارای جایگاه ویژه و خاص می باشد و توانسته در طول سال ها تاثیر بسزایی بر روی ادبیات و هنرهای تجسمی ما داشته باشد.

    وی تصریح کرد: شاهنامه فردوسی بر روی هنر تمام ادوار پس از خلق این اثر بازتاب داشته است و تا چندین قرن یکی از مهمترین منابع نقاشان و خوشنویسان برای تولید اثر بوده است.

    مظفری با اشاره به اینکه شاهنامه فردوسی یک میراث جهانی است، یادآور شد: بازتاب داستان های اصیل شاهنامه فردوسی در کتاب های کودکان و دروس آموزشی به وضوح دیده نمی شود، باید در برنامه های آموزشی برای نسل جدید از شاهنامه بیشتر صحبت به میان بیاید.

    این استاد دانشگاه افزود: شاهنامه فردوسی جایگاه بسیار ویژه ای دارد و هنرمندان می توانند از این منبع به خوبی بهره ببرند، با آثار هنرمندان در رشته های مختلف می توانیم جهت شناساندن این اثر فاخر گام های محکمی برداریم.

    وی خاطرنشان کرد: بزرگترین پیامی که شاهنامه فردوسی برای ما داشته است « امید به آینده و زنده نگه داشتن و زنده نگه داشته شدن آمال و آرزو ها» می باشد.

    داور دوسالانه نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: باید از خروجی جشنواره های مرتبط با شاهنامه در مدارس و سیستم آموزشی کشور استفاده کرد، البته برای ترویج فرهنگ و نگه شاهنامه فردوسی در دروس دانش آموزان نیازمند برنامه ریزی و سیاست کلان در سطح کشور هستیم.

    وی اضافه کرد: برگزاری دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی بسیار مهم و تاثیرگذار است ولی برگزاری آن باید تداوم داشته باشد و با رفع معایب سال های گذشته به سمت برگزاری مداوم و بدون نقص این جشنواره باشیم.

     

    تعداد بازدید: 71
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد