اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 63
    کد: 208082
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
    داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی:

    شاهنامه فردوسی می تواند در هویت یابی نسل های تازه موثر باشد

    داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: دوسالانه ملی شاهنامه می تواند توجه هنرمندان و مخاطبان بیشتری را متوجه این میراث تاریخی و ملی کند و بر مسئله هویت شناسی و هویت یابی نسل های تازه موثر باشد
    داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی:

    به گزارش اداره هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، بهنام کامرانی افزود: شاهنامه ی فردوسی هم به لحاظ کلام ، هم به خاطر جایگاه و محتوای اسطوره ای باعث قوام و دوام فرهنگ ایرانی شده است .

    وی تصریح کرد: نقاشی های شاهنامه پر دامنه ترین نقاشی های تاریخی ما محسوب می شود و از بستر آن جنبه های سبک شناسانه و ظرفیت های هنری مشهود است .

    این استاد دانشگاه یادآور شد: از رهگذر نوع شناسی روایت های تازه و ظرفیت های امروزی و توانایی رسانه های جدید و سینما می توان شاهنامه را برای مردم و به ویژه نسل تازه دوباره تعریف و آموزش داد .

    وی با تاکید بر لزوم افزایش داستان های شاهنامه فردوسی در قالب های هنری خاطرنشان کرد: ایجاد دبیرخانه دائمی و قسمت پژوهش و آرشیو می تواند تاثیرات این رویداد را پر رنگ تر کند .

    داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: پیام شاهنامه در چند جمله خلاصه نمی شود اما هیچ خونی در شاهنامه به ناحق ریخته نمی شود و پاک نهادی و مروت و مردانگی مهم ترین پیام های آن هستند .

    کامرانی افزود: شاهنامه متعلق به همه ی نژادها و اقوام ایران است و با این جشنواره می توان بر این وحدت تاکید کرد و حتی دامنه اش را از مرزها فراتر برد .

    وی در پایان تصریح کرد: برگزاری جشنواره های مرتبط با موضوع فردوسی و شاهنامه می تواند توجه نسل جوان را به فرهنگ ایرانی جلب و آنها را به ارزش های آن واقف سازد .

     

    تعداد بازدید: 63
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد