اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 149
    کد: 208153
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
    داور بخش گلستان خانه بهار مشهد 1400:

    طراحی المان های گل به سمت و سوی « دید و منظر» رفته است

    داور بخش گلستان خانه بهار مشهد 1400 گفت: نوع طراحی المان های گل به دلیل شیوع ویروس کرونا به سمت و سوی « دید و منظر» رفته است.
    داور بخش گلستان خانه بهار مشهد 1400:

    به گزارش اداره امور هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، محمد درویش زاده افزود: در فراخوان های سال های گذشته توجه ویژه ای به المان های گل نشده بود ولی از زمانی که برای آن بخش ویژه ای در نظر گرفته شده است توانستیم روند خوبی را در مطرح شدن این بخش پیش ببریم.

    وی تصریح کرد: سال به سال کیفیت بخش گلستان خانه بهار تقویت شده است و توانسته است زیبایی و کیفیت را در نوروز به مشهد تزریق کند.

    وی یادآور شد: المان های گل در مشهد 1400 قطعا از المان های 10 سال گذشته  قوی تر خواهد بود.

    درویش زاده خاطرنشان کرد: هنرمندان باید با تمام توان و انگیزه اقدام به طراحی و خلق اثر در حوزه المان و زیباسازی شهر کنند، متاسفانه با گذشت سال های زیادی از عمر این جشنواره هنوز شاهد ارسال طرح های تکراری به دبیرخانه هستیم.

    این استاد دانشگاه گفت: در مرحله داوری تمامی آثار واصله به دبیرخانه توسط هیات داوران مورد بازبینی قرار گرفت و از میان آنها، بهترین آثار را انتخاب کردیم تا در مشهد 1400 در سطح شهر مورد رونمایی قرار بگیرد.

    داور بخش گلستان خانه بهار مشهد 1400 افزود: تعدادی از المان های گل به دلیل شیوع ویروس کرونا در نوروز 1399 اکران نشد و امسال می توان از آنها بهره مند شد و در سطح شهر شاهد آنها باشیم، امسال نیز به همین دلیل نمی توان از وجود المان های تعاملی بهره مند شد.

    وی در پایان گفت: انتشار فراخوان و برگزاری جشنواره در واقع روش مناسب و عادلانه ای برای جذب هنرمندان است و این روند در نهایت به زیباسازی شهر منجر می شود، همچنین ایجاد یک دبیرخانه دائمی برای جشنواره خانه بهار مشهد سبب دلگرمی هنرمندان و شناسنامه دار شدن آثار و در نهایت پیشرفت روند طراحی و خلق آثار می گردد.

     

     

     

     

    تعداد بازدید: 149
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    2 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد