اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 91
    کد: 208187
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
    عضو هیات داوران بخش دیوارنگاری جشنواره خانه بهار مشهد 1400:

    ورود هنرمندان به عرصه زیباسازی شهر دستاورد جشنواره خانه بهار مشهد است

    عضو هیات داوران بخش دیوارنگاری جشنواره خانه بهار مشهد 1400 گفت: یکی از مهمترین اتفاقاتی که جشنواره خانه بهار مشهد توانسته در سالیان گذشته به آن برسد، ورود هنرمندان به عرصه زیباسازی شهر می باشد.
    عضو هیات داوران بخش دیوارنگاری جشنواره خانه بهار مشهد 1400:

    به گزارش اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، محمد ابوترابی افزود: زیباسازی شهر از طریق دیوارنگاری در سالیان اخیر دغدغه همه مسئولین شهری شده به طوریکه از این طریق می توان به زیبایی شهر و پیام هایی که از طریق تصویر به شهروندان ارائه کرد رونق داد.

    وی تصریح کرد: هویت بخشیدن به موضوعات نهفته در نقاشی های دیواری می تواند سبب تلطیف نگاه مسافرین و زائرینی که از سطح شهر بازدید می کنند شود، پرداختن به اینگونه موضوعات در نهایت سبب «جدید و بروز شدن» هویت بومی شهر با فرهنگ غنی خراسان خواهد شد.

    وی خاطرنشان کرد: خلاقیت، نوآوری و همسو بودن یک اثر هنری با فرهنگ شهر از جمله معیارهای مهم برای خلق اثر از سوی هنرمندان است که همواره هیات داوران به آنها توجه ویژه ای دارند.

    ابوترابی اضافه کرد: هنرمندان باید در طراحی و خلق اثر از تکرار خود بپرهیزند یعنی اثر سال گذشته خود را مجدد ارسال نکنند ضمن اینکه باید طرحی ارائه کنند که قابلیت اجرا داشته باشد.

    وی افزود: زیبا سازی و تلطیف فضای شهری از موارد بسیار مهم در موضوعات روانکاوی و روانشناسی شهری به حساب می آید که کلانشهرهای دنیا به آن توجه ویژه دارند.

    عضو هیات داوران بخش دیوارنگاری جشنواره خانه بهار مشهد 1400 گفت: یکی دیگر از مزیت های جشنواره خانه بهار مشهد، کمک به اقتصاد هنرمندان بوده است به صورتی که هنرمندان با دلگرمی خاصی اقدام به تولید و خلق اثر هنری می کنند.

    وی در پایان یادآور شد: وجود دبیرخانه دائمی برای یک جشنواره، جزء ارکان اصلی و لاینفک یک رویداد بزرگ است چرا که وجود مرکزی به منظور بررسی آسیب های احتمالی سالیان گذشته و طراحی موضوعات جدید و مختلف برای سال های آینده می تواند به رونق دادن آن منجرگردد.

    تعداد بازدید: 91
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد