اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 87
    کد: 208370
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
    دبیر بخش گرافیک و عضو هیات داوران بخش گلستان جشنواره خانه بهار مشهد۱۴۰۰:

    پدیدآوردن فضایی پرطراوت و زنده و بانشاط هدف جشنواره خانه بهار مشهد 1400است

    دبیر بخش گرافیک و عضو هیات داوران بخش گلستان جشنواره خانه بهار مشهد۱۴۰۰ گفت: تلفیق سلیقه، نوآوری و زیبایی‌شناسی هنرمندان با تخصص و دانش عملی متخصصان فضای سبز به منظور پدیدآوردن فضایی پرطراوت و زنده و بانشاط در عرصه‌ی شهر یکی از اهداف جشنواره خانه بهار است.
    محراب اسدخانی دبیر بخش گرافیک و عضو هیات داوران بخش گلستان جشنواره خانه بهار مشهد۱۴۰۰:

    به گزارش اداره هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، محراب اسد خانی افزود: با توجه به کمیت بالا و کیفیت پایین آثار واصله به جشنواره، رویکرد هیات داوران بیشتر مبنی بر حذف آثار بی‌کیفیت و ضعیف بود. متاسفانه تعداد آثار قابل قبول آن قدر از سطح انتظار و مورد نیاز سازمان پارک‌ها کم‌تر بود که تایید آثار نهایی احتیاج به بحث و گفتگوی طولانی و مفصلی نداشت.

    وی تصریح کرد: جانمایی آثار فضای سبز، نیازمند الزامات فنی و تخصصی و علمی خاصی است که درکارگروه‌های تخصصی سازمان پارک‌ها و فضای سبز و توسط کارشناسان این سازمان صورت می‌گیرد.

    وی خاطرنشان کرد: جشنواره خانه بهار در این دوره با چالش‌های متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته روبرو است، شرایط اقتصادی نسبتا دشوار تا مسایل و سختی‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا، مشکلاتی ایجاد کرده است ولی دبیرخانه با وجود چنین موانعی عملکرد رضایت‌بخشی داشته اما برای قضاوت صحیح باید تا پایان سال و مشاهده نتیجه این تلاش ها منتظر بمانیم.

    اسدخانی گفت: خوشبختانه پس از گذشت سال‌ها، زیباسازی مناسبتی شهر مشهد در ایام نوروز؛ تبدیل به یک مطالبه‌ی عمومی و یک روند عادی شده است. به نظر بنده دانشگاه و دانشگاهیان می‌توانند نقش مهمی در امر پژوهش و یافتن استراتژی‌های کلی و راه حل‌هایی برای برون رفت از وضعیت موجود داشته باشند.

    این استاد دانشگاه در پایان یادآور شد: دبیرخانه جشنواره عملا نزدیک به نه ماه از سال در حال تدارک مقدمات آثار سال آینده یا در حال رتق و فتق مسایل مربوط به جشنواره‌ی سال گذشته است، بهتر است که این فعالیت دائمی دبیرخانه شکل رسمی‌تری به خود بگیرد تا بتوان با فراغ بال به برنامه‌ریزی بلندمدت برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره پرداخت.

    تعداد بازدید: 87
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد