اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 64
    کد: 208618
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
    نایب رئیس شورای شهر مشهد در بازدید از چهارمین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار «مشهد 1400»:

    بهره‌گیری از نظرات شوراهای اجتماعی محلات در انتخاب المان‌های نوروزی/ امیدواریم بتوان رسالت خود را در قبال هویت و تاریخ شهر مشهد انجام دهیم

    نایب رئیس شورای شهر مشهد گفت: به منظور ارزیابی دقیق‌تر آثار ارسالی، مدیریت فرهنگی شهرداری مشهد این المان‌ها را در سایت و کانال‌های ارتباطی خود قرار داده و همچنین از اعضای شوراهای اجتماعی محلات نیز نظرسنجی به عمل می‌آید تا المان‌هایی که حائز بیشترین امتیاز شوند، در نقاط مختلف شهر نصب گردند.
    نایب رئیس شورای شهر مشهد در بازدید از چهارمین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار «مشهد 1400»:

     به گزارش پایگاه اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، حمیدرضا موحدی‌زاده در حاشیه بازدید از آثار ارائه شده به جشنواره هنرهای شهری خانه بهار «مشهد 1400» با بیان اینکه امسال شاهد برگزاری چهارمین جشنواره خانه بهار، با درنظر گرفتن شرایط تحمیل شده ناشی از کرونا هستیم، اظهارکرد: 70 اثر از هنرمندان در این نمایشگاه، در بخش‌های مختلف فرهنگ شهروندی، محیط زیست شهری، مسائل فرهنگی و فردوسی و دیگر مفاخر ادبی مشهد عرضه شده است.

    وی در ادامه گفت: به منظور ارزیابی دقیق‌تر آثار ارسالی، مدیریت فرهنگی شهرداری مشهد این المان‌ها را در سایت و کانال‌های ارتباطی خود قرار داده و همچنین از اعضای شوراهای اجتماعی محلات نیز نظرسنجی به عمل می‌آید تا المان‌هایی که حائز بیشترین امتیاز شوند، در نقاط مختلف شهر نصب گردند.

    موحدی‌زاده با بیان اینکه المان‌ها باید در کنار زیبایی، از محتوای مناسبی هم برخوردار بوده و بتوانند برای شهروندان حامل پیام مناسب باشند، افزود: به میزانی که ظرفیت‌های هنری و محتوایی مورد توجه قرار گیرد، بازدیدکنندگان ارتباط بیشتری با اثر برقرار می‌کنند.

    نایب رئیس شورای شهر مشهد تصریح کرد: طی سالهای گذشته، مشهد در بین شهرهای کشور، زیباترین نوروز را داشته و زائران و گردشگران این تفاوت را بواسطه اقداماتی چون گسترش فضای سبز، گل‌آرایی و المان‌ها کاملا حس می‌کنند.

    موحدی‌زاده با بیان اینکه در جشنواره امسال می‌توان از المان‌های برتر و شاخص سال‌های گذشته، پس از رفع نقاط ضعف، مجدد استفاده کرد، گفت: در این خصوص مطالعات لازم انجام خواهد شد تا امکان تحقق آن بررسی شود.

    وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوان رسالت خود در قبال هویت و تاریخ شهر مشهد انجام دهیم و در کنار بارگاه منور رضوی، جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری و هنری و ادبی شهرمان را در قالب جشنواره‌های نوروزی و دیگر جشنواره‌ها معرفی نماییم و با رخت بربستن کرونا، درکنار یکدیگر قرار گیریم و گفتگو و ارتباط داشته باشیم.

    موحدی‌زاده با بیان اینکه وجه تمایز شورای پنجم شهر مشهد با سایر تفکرات، حوزه فرهنگی است، گفت: سعی کردیم این فضا را از نظر گفتمان‌سازی و تنوع در ارائه گفتمان‌ها و مسائل شهری پیگیری و بستر آن را فراهم آوریم؛ حضور منتقدین در این فضا میتواند کارساز باشد و با ارائه نظرات خود، عیب‌ها را بهتر از دیگران تشریح و معرفی نمایند.

    وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در نوروز 1400 چهره متفاوتی از مشهد را داشته باشیم و پیام مشهد، شهر امید و زندگی را گسترش دهیم.

    تعداد بازدید: 64
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد