اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 83
    کد: 208620
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در بازدید از نمایشگاه یادمان‌های شهری خانه بهار «مشهد 1400»:

    جشنواره خانه بهار به جشنواره‌ای فراملی تبدیل شده است/ 60 المان در نوروز 1400 نصب می‌شود

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد گفت: سیاست‌گذاری‌های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد به منزله ریل‌گذاری برای بهره‌گیری از سلایق و دیدگاه و رشته‌های مختلف و متنوع هنری در جشنواره خانه بهار بوده است که خوشبختانه مشهدمقدس در این حوزه ظرفیت ارزشمندی را برای خودش ایجاد کرده و در سطح کشور صاحب نام و نشان و عنوان است.
    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در بازدید از نمایشگاه یادمان‌های شهری خانه بهار «مشهد 1400»:

     به گزارش اداره هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، احسان اصولی در حاشیه بازدید از آثار ارائه شده به چهارمین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار «مشهد 1400» با بیان اینکه اصلاح فرآیندها و تغییر نگاه و رویکرد در موضوع «استقبال از بهار» که امروز از آن به عنوان «خانه بهار» یاد می‌شود، از روزهای نخست فعالیت شورای پنجم، مورد توجه و تاکید کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بوده و چندین هدف و راهبرد را دنبال کرده‌ایم.

    وی افزود: یکی از اصلی‌ترین تاکیدات ما به حوزه هنری شهرداری مشهد، در جلسه‌ای که شهریورماه 1396 برگزار شد، نصب و ارائه المان‌ها و آثاری هنری بود که واجد تعریف اثر هنری باشند؛ ما باید از شکل‌های ابتدایی، هنری و فانتزی و بزرگنمایی برخی از نوستالژی‎‌ها عبور می‌کردیم و ذائقه مردم با اثر هنری فاخر بیش از پیش آشنا شود.

    اصولی از تلاش برای فعال کردن و افزودن دیگر رشته‌های هنری به جشنواره استقبال از بهار سخن گفت و تصریح کرد: برهمین اساس، رشته‌های دیگری چون تئاتر خیابانی، نقاشی دیواری، دیوارنگاری و ... نیز افزوده شد.

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه در این دوره سعی شده تا رویکرد مدیریت شهری از نصب المان‌های موقت به المان‌های دائم و با وزن هنری بالا تغییر یابد، گفت: بسیار خرسندیم که با تحقق و عملیاتی شدن این سیاست‌ها، جشنواره خانه‌بهار اکنون به‌عنوان رویدادی در سطح ملی و فراملی مطرح می‌شود.

    اصولی افزود: عرصه هنر، عرصه‌ای بی‌حد و مرز است که پیوسته فضا برای کار و پیشرفت و تکامل وجود دارد؛ قطعا این مسیر رو به کمال و ارتقاء سطح در آینده نیز استمرار خواهد داشت.

    وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری‌های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد به منزله ریل‌گذاری برای بهره‌گیری از سلایق و دیدگاه و رشته‌های مختلف و متنوع هنری در جشنواره خانه بهار بوده است، اظهارکرد: خوشبختانه مشهدمقدس در این حوزه ظرفیت ارزشمندی را برای خودش ایجاد کرده و در سطح کشور صاحب نام و نشان و عنوان است؛ لذا از این ظرفیت باید نهایت استفاده را ببریم.

    اصولی در پایان با اشاره به اینکه 700 اثر هنری به دبیرخانه جشنواره رسیده که از این تعداد 70 اثر در نمایشگاه به نمایش درآمده است، گفت: در بودجه امسال 24 میلیاردتومان اعتبار در بخش مدیریت هنری ویژه نقاشی، المان، نقش برجسته و ... تصویب و تخصیص پیدا کرده و سعی می‌شود تا 60 المان را در سطح شهر داشته باشیم. 

    تعداد بازدید: 83
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد