اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 53
    کد: 208933
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۹/۳۰
    وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

    اقدامات شهرداری مشهد در جلوخان آرامگاه فردوسی قابل تقدیر و تحسین است

    وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ساخت هشت مجسمه مربوط به داستان های شاهنامه توسط هنرمندان با حمایت شهرداری مشهد و نصب آن در محدوده توس شایسته قدردانی است.
    وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

     به گزارش اداره هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، مونسان در حاشیه این مراسم اظهارکرد: جا دارد از تلاش های شهردار کوشای مشهد که انصافا کارهای قشنگی را در محدوده آرامگاه فردوسی انجام داده اند، تشکر کنم.
    وی افزود: چند سال پیش که از آرامگاه فردوسی بازدید کردم را فراموش نمی کنم آن زمان خبری از زیبایی در جلوخان آرامگاه فردوسی نبود و وضعیت مناسب و در شان فردوسی شاعر بزرگ کشورمان نبود و همانجا تصمیم گرفته شد تا با همکاری شهرداری مشهد و میراث فرهنگی برای ساماندهی این محل کاری انجام شود.
    وی تصریح کرد: خدارا شکر می کنیم که جلوخان آرامگاه فردوسی در سه فاز از سوی شهرداری مشهد ساماندهی شد و کارهای بسیار خوبی را شهرداری در این محدوده انجام داده است که جای تشکر دارد.
    وی تصریح کرد: توجه به شهر تاریخی توس و انجام اقدامات مختلف در بهسازی این منطقه و نیز آرامگاه فردوسی با هدف تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در این زمینه انجام می‌شود.
    مونسان با قدردانی از زحمات و تلاش‌های شهرداری مشهد در اجرای پروژه جلوخان آرامگاه فردوسی و ایجاد مسیر گردشگری به سوی کهن‌دژ ، ادامه داد: تا قبل از این ۴۸ میلیارد تومان برای ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی از سوی شهرداری مشهد در توس هزینه شده و امروز نیز با بهره برداری از مسیر دسترسی به کهن دژ ۸ میلیارد تومان دیگر به این مبلغ افزوده شده است.
    وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ها و طرح های دیگری که برای بازسازی و بهسازی این منطقه تاریخی و فرهنگی ارزشمند وجود دارد، اعتبار مورد نیاز در این زمینه معادل 90 میلیارد تومان پیش بینی شده است.
    مونسان با بیان اینکه فردوسی حافظ زبان فارسی است و ارزش و جایگاه والا برای ایرانیان و فارسی زبانان دارد، اظهارکرد: توجه و رسیدگی به این منطقه تاریخی بخشی از تلاش ها برای ادای دین به فردوسی است و معتقدیم این منطقه تاریخی باید به یکی از مهم ترین قطب های گردشگری کشور تبدیل شود.
    وی ادامه داد: ثبت شهر تاریخی توس و آرامگاه فردوسی در فهرست جهانی یکی از خواسته‌ها و انتظارات به حق است که با توجه به محدودیت و امکان ثبت جهانی سالانه یک اثر از هر کشور، پرونده ثبت جهانی توس در حال تهیه و تدوین است و امیدواریم در سالهای آینده و نزدیک شاهد ثبت توس در فهرست آثار جهانی باشیم.

    تعداد بازدید: 53
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد