اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 73
    کد: 209469
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
    با حضور جمعی از مسئولان و مدیران شهری؛

    سردیس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد

    طی مراسمی، سردیس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در ابتدای بزرگراهی به نام این شهید والا مقام رونمایی شد.
    با حضور جمعی از مسئولان و مدیران شهری؛

    به گزارش اداره امور هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، محمد محسن مصحفی معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در این مراسم که با حضور جمعی از اعضای شورای شهر، معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع)، خانواده شهدا و مدیران شهری برگزار شد، با گرامیداشت یاد شهید سپهبد سلیمانی، گفت: خوشبختانه با تلاش همکارانمان در سازمان اجتماعی و فرهنگی توانستیم سردیس شهید حاج قاسم سلیمانی را در سال روز شهادت سردار دل ها آماده رونمایی کنیم.
    وی با بیان اینکه، تهیه اثرهای هنری دغدغه های خاص خود را دارد و زمان بر است، اظهارکرد: اما امروز توانستیم در زمان معین از این اثر که کیفیت مناسبی نیز دارد و از جهت ویژگی های هنری نیز قابل دفاع است رونمایی کنیم.
    مصحفی افزود: تلاش کرده و می کنیم یادآوری میراث و یادمان های کشور عزیزمان را با اجرا و نصب سردیس های شهری و سایر فضا آرایی ها برای جوانان و آیندگان ماندگار کنیم.
    وی اضافه کرد: در سال گذشته 10 اثر از تندیس و سردیس های شهدای گرانقدر و سرداران عزیزکشورمان را در نقاط مختلف شهر نصب کردیم و تلاش خواهیم کرد تا در ماه های باقی مانده از سال جاری مانند سال گذشته هم آفرینی را برگزار کنیم تا طی آن آثار و سردیس هایی از شهدا و مفاخر شهرمان تولید شده و سال آینده به تدریج در نقاط مختلف شهر نصب شود.
    معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد افزود: 10 اثری که سال گذشته تولید شد نتیجه برگزاری هم آفرینی مشترکی با حضور هنرمندانی از سراسر کشور بود که امسال هم این سیاست ادامه پیدا خواهد کرد.
    همچنین در ادامه این مراسم، احسان اصولی رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت:نگاه و رویکرد و اخلاق‌مداری و اثرگذاری شهید سلیمانی بر روح و روان و انسجام و وحدت ملت شریف ایران و آزادگان سراسر دنیا باید مورد توجه قرار همگان قرار گیرد و از آن به‌عنوان یک مکتب یاد کنیم.

    وی اظهارکرد: بسیار خرسندیم که سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد براساس تعهد و وعده خود، در سالروز شهادت این چهره مبارز، شاهد نصب یادمان ایشان هستیم.

    اصولی در ادامه گفت: امروز و در یکی از محوری‌ترین مبادی و شریان‌های حیاتی شهر مشهد شاهد رونمایی از تمثال و یادمان شهید والامقام، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی هستیم، در کنار این نامگذاری‌ها و توجه به اشکال و تمثال‌ها و سردیس‌ها که امری بسیار واجب و لازم و ارزشمند است، باید نگاه و رویکرد و اخلاق‌مداری و اثرگذاری شهید سلیمانی بر روح و روان ملت شریف ایران و آزادگان سراسر دنیا مورد توجه قرار دهیم و یاد بگیریم و از آن به‌عنوان یک مکتب یاد کنیم.

    رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با اشاره به یکی از سخنرانی‌های سردار شهید سلیمانی که در آن بر عدم دسته‌بندی‌های سیاسی افراد تاکید شده بود، تصریح کرد: مردم شریف ایران هم با حضور چشمگیر و بی‌نظیر در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید و همرزمانش این رویکرد را به خوبی پاسخ دادند و خون مبارک و پاک سردار دل‌ها موجی از اتحاد و انسجام و یکپارچگی را در کشور بوجود آورد.

    اصولی این اتحاد و انسجام حاصل از خون شهید سلیمانی را سرمایه‌ای ارزشمند دانست و گفت: همه ما باید پیوسته نگاه هم‌افزایی و ایجاد یکپارچگی را تقویت کنیم؛ حوزه فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری مشهد پس از این رونمایی و نامگذاری، باید روی نگاه حفظ و تقویت وحدت بین ملت متمرکز شود.

    همچنین معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) نیز گفت: جوان‌ترها که در فضای مجازی فعال هستند، این روزها زیاد مورد عملیات تروریستی اینستاگرام قرار گرفته‌اند؛ هر عکسی که از حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس منتشر می‌کنند از سوی اینستاگرام فیلتر می‌شود و این معنای واقعی آزادی بیان در جامعه امروز جهانی است!  

    محمد حسین‌زاده با بیان اینکه چند روز پیش به همکارانم می‌گفتم اگر قرار باشد جایزه صلح نوبل به کسی در جهان اهدا شود، من فردی شایسته‌تر از حاج قاسم برای آن سراغ ندارم، تصریح کرد: اگر او و همت یارانش، مدافعان حرم، نبود نه مشهد که درباره آن فرماندهان داعش گفته بودند با هدف تخریب مشهد می‌آییم، بلکه در دل پاریس و لندن هم مردم اروپا اَمان نداشتند. جامعه جهانی بهتر از این نیست؛ یک جنگل مدرن که ادعای آزادی بیان دارد.
    معاون فرهنگی سپاه امام رضا(ع) ادامه داد: آن چیزی که نمی‌توانند پاک کنند تصویری از سردار سلیمانی است که در دل آزادگان جهان ترسیم شده است. چنانکه چند روز پیش دیدم در موزه دفاع ملی روسیه از عکس ایشان به عنوان یک قهرمان نظامی رونمایی شد. خیلی از مردم جهان، مثل امروز، از شهادت او شوکه شدند و اشک ریختند و این تصویر زیبا و قهرمان آزاده را با هزار ابزار تکنولوژی و ارتباطی نمی‌توانند از دل و جان ما پاک کنند.
    حسین‌زاده همچنین گفت:کاری که هنرمندان انجام می‌دهند مثل طراحی این سردیس و پوسترها و نقاشی‌های فراوان از چهره شهید سلیمانی، برای این است که به خودمان و فرزندانمان بگوییم قهرمانی داشتیم که نه امنیت ایران، بلکه جهان را حفظ کرد و در این راه جان داد و از سوی خبیث‌ترین آدم‌های روی زمین به آرزویش یعنی شهادت رسید. او  با بیان اینکه همان‌قدر که حاج قاسم به گردن ما حق دارد، ابومهدی نیز حق دارد، گفت: مشهد سالانه میزبان هزاران عراقی است، حیف است نامی از ابومهدی المهندس نباشد و از آقای مصحفی درخواست دارم روی همین بزرگراه، نامی از او بیاید که در اینجا نیز نامشان قرین هم باشد.

    تعداد بازدید: 73
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد