اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 235
    کد: 209720
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
    معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد:

    منتخبان نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی مشخص شدند

    معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: اثر "سواری نماند از بزرگان و خرد" کاری از افشین باقری، اثر "روشن تر از آسمان" کاری از فاطمه نمازی و "مرگ رستم" اثر سید طاهری موسوی از میان 307 اثر رسیده به دبیرخانه توانستند به ترتیب رتبه نخست تا سوم نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی را به خود اختصاص دهند.
    منتخبان نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی مشخص شدند

     به گزارش اداره امور هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، محمدمحسن مصحفی افزود: در نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی که به همت شهرداری مشهد برگزار شد تعداد 307  هنرمند از 47 شهر کشور شرکت کردند که 77 نفر آنها آقا و 230 نفر دیگر را بانوان تشکیل می دادند که نشان از توجه بیشتر و مشارکت بالای بانوان در عرصه هنر دارد.

    وی تصریح کرد: در مرحله نخست داوری که در محل نگارخانه برگ عمارت عین الدوله تهران برگزار شد، از میان 307 اثر دریافتی به دبیرخانه تعداد 67 اثر توسط هیات داوران مورد پذیرش قرار گرفت، همچنین در مرحله دوم داوری که در محل نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد، داوران از میان آثار فیزیکی رسیده به دبیرخانه، آثار سواری نماند از بزرگان و خرد"، "روشن تر از آسمان" و "مرگ رستم" را ضمن برگزیده های رتبه نخست تا سوم به همراه 27 اثر دیگر منتخبان راه یافته به نمایشگاه دانستند.

    وی یادآور شد: تابلوهای نقاشی منتخب داوران هم اکنون به موزه بزرگ خراسان انتقال داده شده و بزودی نمایشگاه یک ماهه نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی را با حضور علاقه مندان و هنردوستان شهر مشهد افتتاح خواهیم کرد.

    مصحفی با تشکر از تمامی هنرمندانی که در این رویداد ملی شرکت کرده بودند، خاطرنشان کرد: با توجه به ارزیابی آثار رسیده به دبیرخانه متوجه حضور و توجه جدی هنرمندان به مقوله شاهنامه در سرتاسر کشور شدیم و این نشان از سطح تاثیر گذاری این شاهکار هنری در میان قشر هنرمندان است به طوریکه در این رویداد، تابلویی با ابعاد 2/80 در 150 سانتی متر دریافت کردیم که بزرگترین اثر این دوسالانه را به خود اختصاص داد.

    وی در پایان یادآور شد: شهرداری مشهد تعداد 27 اثر را تا سقف 15 میلیون تومان از هنرمندان شرکت کننده در نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی خریداری خواهد کرد.

     

    اسامی آثار برگزیده و راه یافته به نمایشگاه

    تعداد بازدید: 235
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 4
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد