اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 52
    کد: 210495
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
    معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد:

    برگزاری نمایشگاه نقاشی شاهنامه فردوسی، نقش مهمی در تقویت هویت ملی و مدنی دارد

    معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: برگزاری نمایشگاه نقاشی شاهنامه فردوسی، در تقویت آگاهی بخشی از هویت ملی و مدنی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
    معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد:

     به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، محمد محسن مصحفی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار برگزیده دو سالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی که صبح امروز در محل موزه بزرگ خراسان برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ایران؛ اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه، در آگاهی بخشی از هویت ملی و مدنی نقش مهمی را ایفا کرده است چرا که ادبیات یکی از بخش های مهم جامعه است که نباید از آن غافل شد.

    وی ادامه داد: خوشبختانه در این دوسالانه از همه شهرهای کشور، نقاشان برجسته ای شرکت کردند و برگزاری این نمایشگاه در سال های گذشته سابقه نداشته است و این نخستین بار است که مدیریت شهری به موضوع مهم شاهنامه و فردوسی بزرگ می پردازد.

    معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه زمینه شناخت اسطوره های ادبیات ایران کهن را برای مردم  و علاقه مندان به هنر فراهم می کند همچنین ادبیات ایران حرف های زیادی در دنیا برای گفتن دارد، قله ادبیات ایران همه ستارگان درخشان را در خود جای داده و آموخته با فضایل اخلاقی و دینی است.

    مصحفی در پایان خاطرنشان کرد: همه هنرمندان با شوق و علاقه زیادی در این فراخوان شرکت کردند و این نشان دهنده اهمیت و جایگاه نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی بوده است که امیدواریم این نمایشگاه به صورت منظم تکرار شود.

    تعداد بازدید: 52
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد