اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 59
    کد: 210505
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
    مدیر هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد؛

    برگزاری نمایشگاه آثار مرتبط با شاهنامه فردوسی می تواند ما را با ادبیات فاخر کشورمان آشنا کند

    مدیر هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: حکیم ابوالقاسم فردوسی یکی از شاعران بزرگ کشورمان بوده و برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی می تواند ما را با ادبیات فاخر کشورمان آشنا کند.
    مدیر هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد؛

     به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، بهزاد چوپانکاره در افتتاحیه نمایشگاه آثار برگزیده دو سالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی که در محل موزه بزرگ خراسان برگزار شد، اظهار کرد: هدف  از برپایی این رویداد و این نمایشگاه این بوده که نگاهی به شاهنامه داشته باشیم و با معرفی موضوعات و محتوای مرتبط با آن آشنایی بیشتری نسبت به ادبیات کشور داشته باشیم.

    وی با بیان اینکه این نمایشگاه در دو نوبت داوری شده است، افزود: پس از انتشار فراخوان دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی ، بیش از 300 اثر به این رویداد ملی ارسال شد و پس از مرحله اول تنها 60 اثر به بخش داوری پایانی راه یافتند و هم اکنون نیز آثار برگزیده نهایی در موزه بزرگ خراسان در معرض عموم بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

    مدیر هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: آشنایی با مفاخر و بزرگان ایرانی امری مهم است و امروزه باید در جامعه آن را به صورت جدی پیگیری کنیم همچنین امید داریم برگزاری این نمایشگاه زمینه ساز برگزاری دیگر نمایشگاه های مرتبط با شاهنامه شود.

    تعداد بازدید: 59
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد