اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 59
    کد: 210509
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
    نایب رئیس شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح اولین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی:

    جوانمردی، جزئی از فرهنگ اصیل ایرانیان است/ دوسالانه نقاشی، پیونددهنده‌ و انتقال‌دهنده تاریخ حماسی ایران

    نایب رئیس شورای شهر مشهد گفت: آثاری که در نمایشگاه دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فارسی به نمایش درآمده، پر از شور و احساس و معنا هستند که می‌توانیم از این طریق با تاریخ و گذشته خود پیوند برقرار کنیم و پلی برای انتقال مفاهیم شاهنامه و اسطوره‌ای باشیم که تاریخ حماسی ایران را بازگو می‌کند.
    نایب رئیس شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح اولین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی:

     به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، حمیدرضا موحدی‌زاده در مراسم افتتاح اولین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی، ضمن تبریک به نقاشان شهر مشهد و هنرمند جوانی که این نمایشگاه را خلق کرده‌اند، اظهارکرد: آثاری که در این فضا به نمایش درآمده، پر از شور و احساس و معنا هستند که می‌توانیم از این طریق با تاریخ و گذشته خود پیوند برقرار کنیم و پلی برای انتقال مفاهیم شاهنامه و اسطوره‌ای باشیم که تاریخ حماسی ایران را بازگو می‌کند.

    وی در ادامه با تقدیر از برگزارکنندگان این نمایشگاه، گفت: این رویداد، اولین تجربه نقاشان و سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بوده و دارای نقاط ضعف و قوت است که گروه ارزیابی باید آن را بررسی نمایند.

    موحدی‌زاده با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی عمومی برگزاری این نمایشگاه، افزود: بیش از 300 اثر در مرحله ارائه شده که پس از داوری، نهایتا 30 اثر برگزیده شده و در معرض دید قرار گرفته است؛ آثاری که هرکدام از آنها هزاران معنا را به مخاطب خود منتقل می‌کنند و احساس خوبی در بازدیدکننده تداعی می‌نماید.

    نایب رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به نبرد رستم و دیو، گفت: دیو نماد قدرت اهریمنی زمان بوده و رستم نماد جوان‌مردی؛ شاهنامه نشان داد که جوانمردی، جزئی از فرهنگ اصیل ایرانیان است.

    موحدی‌زاده با بیان اینکه بسیار خرسندیم که ما در مشهد همسایه امام‌رضا(ع) و حکیم ابوالقاسم فردوسی هستیم که نماد فرهنگ فارسی است، تصریح کرد: امیدواریم در نمایشگاه‌های آتی، هر دوره شاهد ارتقاء کیفیت و جذابیت آثار باشیم.

    تعداد بازدید: 59
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد