اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 38
    کد: 210521
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
    عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح اولین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی:

    اقتدار مردانه در شاهنامه نتوانسته نقش زنان را محو کند

    عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد گفت: اقتدار مردانه در شاهنامه نتوانسته نقش زنان را محو کند؛ زن ستون خانواده و زیربناء جامعه است که باید به آن اهمیت بدهیم و ارج بنهیم چراکه با این کار به تاریخ اهمیت داده‌ایم.
    عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد در مراسم افتتاح اولین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی:

     به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، شهناز رمارم، در مراسم افتتاح اولین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی، ضمن تقدیر و تشکر از بانیان برگزاری این رویداد، از جمله سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری، اظهارکرد: آثار این نمایشگاه مسائل اجتماعی، تاریخی و فرهنگی و مسائل روز را با آثار باستانی و متن شاهنامه تلفیق کرده و تابلوهایی زیبا خلق شده است.

    رمارم با بیان اینکه هنرمند و خالق هرکدام از تابلوهای به نمایش درآمده در این نمایشگاه برای اثر خود هدف خاصی داشته ولی هرکسی می‌تواند از آثار برداشت شخصی خود را داشته باشد، گفت: زبان هنر، زبان بین‌المللی است؛ هنر از فطرت پاک می‌جوشد و در واقع روح الهی که در وجود انسان دمیده شده، منتج به خلق این آثار شده است.

    وی در ادامه به افزود: زنان در شاهنامه حضور پررنگ دارند؛ شاهنامه تماما جنگ و پیکار و نبرد است و مردان در داستان‌های مختلف، جنگ‌آور و دلاور هستند که رشادت و شجاعت از خود به خرج می‌دهند ولی آنچه مسلم بوده این است که زنان تاریخ‌ساز هستند و بیشترین صدمه در جنگ‌ها، متوجه زنان و کودکان می‌شود.

    عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: اقتدار مردانه در شاهنامه نتوانسته نقش زنان را محو کند؛ زن ستون خانواده و زیربناء جامعه است که باید به آن اهمیت بدهیم و ارج بنهیم چراکه با این کار به تاریخ اهمیت داده‌ایم.

    تعداد بازدید: 38
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد