اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 38
    کد: 210589
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۱/۱۲
    رئیس شورای شهر مشهد در مراسم رونمایی از تندیس زنده‌یاد "عباس جعفری":

    "کوه"، دانشگاه انسان‌سازی بوده و مرحوم جعفری دانش‌آموخته همین مکتب است

    رئیس شورای شهر مشهد گفت: "عباس جعفری" نه در دانشگاه، بلکه در طبیعت و کوه تربیت شده است؛ کوه، دانشگاه انسان‌سازی است و انسان‌هایی با روح بلند و عاشق طبیعت و همنوع را پرورش می‌دهد.
    رئیس شورای شهر مشهد در مراسم رونمایی از تندیس زنده‌یاد "عباس جعفری":

    به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری در مراسم رونمایی از تندیس زنده‌یاد "عباس جعفری"، ضمن تبریک آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهارکرد: سه رکن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، مبنای حرکت مردم ایران در سال ۵۷ بود که منتج به انقلاب اسلامی شد؛ تمامی ارکان کشور و جامعه باید به این ارزش‌های اولیه وفادار باشند چراکه به‌واسطه همین پایبندی می‌توان بر گرفتاری‌ها و مشکلات فائق آمد.

    وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم عباس جعفری، از کوهنوردان و طبیعت‌گردان حاضر در مراسم با عنوان "ارتش مهربان کوهستان" یاد کرد و گفت: امروز کوهنوردان با دغدغه‌هایی چون کوهخواری، تصرفات نابجای طبیعت و تخریب محیط‌زیست مواجهند که مایه تاسف و تاثر همگان، بویژه دوست‌داران طبیعت است.

    حیدری با بیان اینکه "عباس جعفری" نه در دانشگاه، بلکه در طبیعت و کوه تربیت شد، افزود: کوه، دانشگاه انسان‌سازی است و انسان‌هایی با روح بلند و عاشق طبیعت و همنوع را پرورش می‌دهد.

    رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر لزوم حمایت از ورزش کوهنوردی و بسط و گسترش آن در جامعه، تصریح کرد: این ترویج و گسترش با کمترین هزینه‌ها میسر است؛ مدیریت شهری مشهد، همچون ۳ سال گذشته، رویکرد حمایتی خود را استمرار خواهد بخشید.

    حیدری این مراسم رونمایی و ساخت تندیس را بهانه‌ای برای تجدید عهد با آرمان‌های بزرگانی دانست که در معرفی آنها به جامعه قصور و کوتاهی شده است و گفت: نسل جوان ما به شدت نیازمند چنین الگوها و اسوه‌هایی است تا مانع از روی آوردن آنها به مسیرهای ناصواب شویم؛ امثال زنده‌یاد جعفری،  بسیارند افراد فداکار و ارزشمند و افتخارآفرینی که گمنام هستند و باید به عموم مردم، بویژه نسل جوان معرفی شوند.

    وی با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد یکی از شعارهای محوری خود را نشاط و شادابی عنوان کرد و یکی از عرصه‌های تحقق‌بخش این سیاست، ورزش و به خصوص کوهنوری است، گفت: رویکرد حمایتی شورای پنجم ادامه خواهد داشت و همه را به همراهی و هم‌اندیشی برای بهبود شرایط این رشته ارزشمند و انسان‌ساز فرا می‌خوانیم.

    تعداد بازدید: 38
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد