اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 41
    کد: 210620
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۱/۱۳

    رونمایی از سردیس شهید سرلشگر خلبان ابراهیم فخرایی

    در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سردیس شهید سرلشگر خلبان ابراهیم فخرایی با حضور جمعی از فرماندهان نظامی، مسئولان شهری وخانواده شهید رونمایی شد.
    رونمایی از سردیس شهید سرلشگر خلبان ابراهیم فخرایی

    به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، این سردیس با هماهنگی مدیریت هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد توسط فردین اسفندیاری ساخته شده و در محل پایگاه پنجم رزمی هوا نیروز مشهد جانمایی شده است.

    این دومین سردیس شهید فخرایی است که به همت مدیریت هنری شهرداری مشهد ساخته شده است، نخستین سردیس ساخته شده در ابتدای بلوار شهید فخرایی حدفاصل بلوار دانشجو و خیابان صدف در بلوار وکیل آباد مشهد نصب شده است.

    کیان اسفندیاری، مجسمه‌ساز مشهدی و سازنده سردیس شهید خلبان شهید ابراهیم فخرایی گفت: فقط با چند عکس نمی‌توان مجسمه‌ای با حس و روح ساخت و در مرحله ساخت سردیس به‌طور مستمر و مداوم با خانواده و هم‌رزمان این شهید خلبان در ارتباط بودم و از آن‌ها برای اینکه بتوانم سردیسی نزدیک به شخصیت این شهید شجاع بسازم کمک می‌گرفتم: کتاب خاطرات این شهید را پیش از شروع به کار ساخت سردیس خواندم و مبهوت شجاعت شهید فخرایی شدم.

     به گفته او شهید فخرایی بسیار شجاع بوده و او با نحوه طراحی چشم‌ها، ابروها، و حالت صورت سعی کرده صلابت و شجاعت شهید را تجسم کند: حسی که از این شهید دریافت کردم وصف شدنی نیست. این پیکرتراش بااشاره به ضرورت ساخت مجسمه مفاخر و نصب آن‌ها در انظار عمومی گفت ما در این حوزه بسیار عقبیم، ما مفاخر، مشاهیر، شهدا و قهرمانان فراوانی داریم که برای یکایکشان می‌توان مجسمه‌ای درخور ساخت.

     شهیدامیر سرلشگر خلبان ابراهیم فخرایی در سال۱۳۳۲ در روستای سیدآباد چناران متولد شد و در ۱۵ اسفند۱۳۶۵ و در عملیات کربلای۵ در خاک عراق مورد اصابت موشک قرار گرفت و پیکر این شهید بعد از گذشت ۱۳سال در سال۷۸ تفحص و تشییع شد و در قطعه۲۹ فرماندهان ارشد ارتش در بهشت زهرا تهران به خاک سپرده شد.

    تعداد بازدید: 41
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد