اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 47
    کد: 211275
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
    معاون وزرات فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از نمایشگاه دوسالانه نقاشی شاهنامه مطرح کرد؛

    شهرداری مشهد، منشا بلوغ فرهنگی

    معاون توسعه مدیریت وزرات فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از نمایشگاه آثار دوسالانه نقاشی شاهنامه، گفت: شهرداری مشهد با برگزاری این جشنواره غنی، منشا بلوغ فرهنگی و ظهور هنر فاخر شناخته می‌شود.
    شهرداری مشهد، منشا بلوغ فرهنگی

    به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، محمد خیاطیان اظهار کرد: از شهرداری مشهد تشکر و تقدیر می‌کنیم که پایه‌ گذار و زمینه‌ ساز چنین فعالیت بی‌ نظیری بوده و شرایط گردهم‌ آوری این آثار فاخر و ارزشمند را فراهم کرده است.
    وی افزود: به نظر می‌ رسد که مجموعه شهرداری مشهد آن نگاه فرهنگی که باید در فعالیت‌ های خودش مدنظر داشته باشد با برگزاری این جشنواره و نمایشگاه به عرصه ظهور رسانده است. آن چیزی که امروز در این نمایشگاه بیشتر از همه نظر مرا به خود جلب کرد، این است که جوانان این کشور نسبت به آثار مفاخر این مرز و بوم بی‌توجه نیستند و می‌تواند با تلفیق هنر و ادبیات، چنین آثار ارزشمندی را خلق کنند.
    معاون توسعه مدیریت وزرات فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به تولد صحنه‌ های ماندگار شاهنامه فردوسی در قالب هنر نقاشی، تاکید کرد: خلق تصاویر تاثیرگذار این شاهکار ادبی در قالب نقاشی بی‌ بدیل است و حاکی از آن است که هنرمندان ما نسبت به این آثار ادبی و فرهنگی کشور بی‌ توجه نبوده و می‌ توانند با استفاده از ابزار هنر، فرهنگ یک کشور را به تصویر بکشند‌.
    خیاطیان خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد با برگزاری این جشنواره غنی، منشا بلوغ فرهنگی و ظهور هنر فاخر شناخته می‌شود. و امیدوارم که این رویه به سایر بخش‌ های فرهنگی کشور تسری پیدا کند و بتوانیم شاهد برپایی این قبیل نمایشگاه‌ های فاخر و غنی در سراسر کشور و به ویژه خراسان بزرگ باشیم.

    تعداد بازدید: 47
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد