اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 231
    کد: 211700
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۲/۱۲

    المان‌های نوروزی مشهد به بهار ۱۴۰۰ حال و هوای زیباتری می بخشند

    معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از برنامه نصب المان نوروزی در قالب جشنواره خانه بهار مشهد ۱۴۰۰ خبر داد.
    المان‌های نوروزی مشهد به بهار ۱۴۰۰ حال و هوای زیباتری می بخشند

     به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، محمدمحسن مصحفی گفت: از هفته گذشته نصب المان‌های نوروزی در سطح شهر آغاز شده و تعداد 54 المان به همراه تعداد سازه، به زیبایی خیابان‌ها و معابر شهر خواهد افزود.

    رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد اضافه کرد: ساخت و نصب المان‌های نوروزی در شهر مشهد علاوه بر آنکه به فضای شهر در آستانه سال نو و بهار؛ رنگ و رویی با طروات بیشتر می‌دهد، تلاشی برای وارد کردن هنر در زندگی روزمره شهروندان و تزریق لطافت آن در معابر شهری است.

    وی تصریح کرد: سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برای طراحی و ساخت این المان‌ها از توان هنرمندان شهر و کشور کمک گرفته و این کار در چارچوب فراخوان چهارمین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار «مشهد ۱۴۰۰» و در سه رویکرد «هویت، دستاورد ونگاه به آینده» پذیرای طرح‌های هنرمندان در رشته‌های مختلف هنرهای شهری بوده است.

    معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری در ادامه با اشاره به  مکان‌های جانمایی این المان‌ها گفت: از بامداد پنجشنبه ۷ اسفندماه، نصب نمادهای نوروزی در مشهد شروع شد و طی آن المان‌های «خورشید» در ابتدای بلوار ابوذر غفاری، «عیدی سازی» در ورودی قطارشهری ایستگاه احمدآباد، «چون به درختی رسیدی به تماشا بمان» در حدفاصل چهارراه دکترا تا میدان دکتر شریعتی نصب شد.

    صدرا یوسفی اضافه کرد: المان «کووید19» در میدان جانباز، «پرنده فیروزه ای» در آیلند میانی چهارراه احمدآباد، «در اوج شادی» در ابتدای بلوار موسوی قوچانی، «سنت تصویری برای عید و سالگشت آن» در بلوار عبادی تقاطع بهمن و رو به روی معلم ۱۳ نیز جانمایی شد.

    وی تصریح کرد: «گل کوچیک» در میدان پرواز، «جعبه موزیکال» رو به روی سازمان پسماند، «ساعت» در بوستان باغ ملی، «رویش» در چهارراه گلستان، «رستاخیز» در میدان قائم، «حس ناب» در چهارراه مخابرات شهرک غرب و المان «نوبهار» در میدان استقلال نصب شده است. مابقی المان‌ها نیز به صورت متناوب نصب خواهند شد.

    تعداد بازدید: 231
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد