اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 154
    کد: 211761
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
    به همت اداره هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد صورت می گیرد؛

    اجرای 19 هزار و 500 متر مربع نقاشی دیواری در جشنواره خانه بهار مشهد 1400

    19 هزار و 500 متر مربع نقاشی دیواری سطح یک و دو در قالب موضوعات جشنواره خانه بهار مشهد 1400 نظیر طبیعت خراسان، مشاهیر، هویت و... در سطح شهر اجرا می شود.
    به همت اداره هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد صورت می گیرد؛

     به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد،"داستانهایی از شاهنامه"،"طبیعت جاری"،"درخت"،"گونه های گیاهی خراسان"،"باغ انار" با بیش از 4500 متر مربع در سطح منطقه یک و "باغ انار"،"گالری من"،"تو را می خوانم2" با ابعادی بالغ بر 2 هزار مترمربع در سطح منطقه دو به اجرا در آمده است.

    "بهاران خراسان"،"شهر بهشت"،"اٌرس"،"خانه دوست"،"نوای خراسان" با سه هزار متر مربع مساحت میهمان مناطق سه و چهار است و همچنین "خورشید مشرق"،"باغ انار"،"بهار" با ابعادی حدود به یک هزار متر به دیواره های مختلف منطقه پنج نقش بسته است.

    "شهر بهشت"،"یک تصویر زیبا"،"نوای بهاری" در حدود 200 متر مربع در منطقه شش جانمایی شده و "طبیعت شاد و خانواده"،"بهار"،"تابستان"،"پاییز"،"برای یوزپلنگ ایرانی"،"برای گوزن زرد ایرانی"،"رخت طبیعت"،"عکس یادگاری"،"عید دیدنی تلفنی"،"گنجینه" با دو هزار متر مربع در مناطق هشت و نه نقش بسته است.

    نقاشی دیواری های "خانه دوست"،"گونه های گیاهی خراسان"،"پسته کوهی" با یکهزار متر مربع در منطقه 10 و "شکوفا"،"قوچ وحشی خراسان"،"فرش طبیعت"،"نوای خراسان"،"خیر و شر"با دو هزار متر مربع در مناطق 11 و 12 به اجرا در آمده است.

    لازم به یادآوری است؛ چهار دیوارنگاری با عناوین"معراج"،"خط نگاره پیامبر اعظم"، "پیامبر مهر و رحمت" و "وحی" که درجشنواره دیوارنگاری حضرت محمد(ص) عنوان منتخب را کسب کرده بودند نیز س از جانمایی دیوار به اجرا در خواهد آمد و شهروندان در نوروز 1400 شاهد این آثار خواهند بود.

    همچنین تعداد 13 عدد بشقاب عیدانه با موضوع طبیعت و معماری خراسان نیز پس از طراحی و اجرای نقش در کارگاه توسط هنرمندان در نقاط مختلف شهری نصب و رونمایی خواهد شد.

    تعداد بازدید: 154
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد