اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 182
    کد: 212267
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۱۲/۲۷
    همگام با بهار صورت گرفت؛

    اکران 56 المان و 39 نقاشی دیواری جدید در کنار 150 المان بازآفرینی شده

    معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از اکران 56 المان و 39 نقاشی دیواری جدید در کنار 150 المان بازآفرینی شده برای استقبال از بهار 1400 خبرداد.
    همگام با بهار صورت گرفت؛

      به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، صدرا یوسفی با بیان مطلب، اظهار کرد: در حال حاضر در راستای استقبال از بهار خیابان‌ های شهر این روزها به طرح ‌ها و المان‌ هایی مزین شدند که آمدن بهار و نوروز 1400 را نشان می دهند.
    وی ادامه داد: بنای ما بر این بوده مطابق 12 سال گذشته با ذوق و هنر هنرمندان جشنواره خانه بهار، مشهد 1400 را با یکدیگر زیبا و چشم نوازتر از قبل ببینیم.
    معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تاکید کرد: زیباسازی شهر می ‌تواند در التیام بحران ها و آرامش بصری شهروندان نقش مؤثری داشته باشد و علاوه بر ایجاد پویایی و سرزندگی، پیامدهای مثبت روحی و فکری نیز برای آن ها به ارمغان آورد.
    یوسفی تصریح کرد: چهارمین دوره از جشنواره خانه بهار با هدف افزایش نشاط و روحیه بخشی به شهر، ارتقا سطح سیمای منظر شهری، حرکت از سمت ارایه موقت به ثابت، استفاده از آرایه ‌های ماندگار، توزیع عادلانه نصب المان‌‌ های هنری و فرهنگی، پرهیز از سلیقه‌ای بودن جریان و ایجاد بستر شفاف در فرآیند فراخوان و داوری آن ها، به عنوان خطوط اصلی و کلی در دستور کار مدیریت هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد قرار گرفت و تلاش ما بر این بود که از تمامی ظرفیت ‌های شهر، استان و کشور استفاده کنیم.
    وی تاکید کرد: در سال گذشته برای این جشنواره از مرداد ماه فراخوان منتشر شد و به صورت ملی قریب ۷۰۰ هنرمند و سه هزار و 500 اثر در قسمت‌ های مختلف جشنواره شرکت کردند و از ۴۰ شهر سراسر کشور نیز متقاضی شرکت در جشنواره داشتیم که ۴۱۶ نفر از مشهد و ۳۶۳ نفر از سایر شهرها حضور پیدا کردند.
    معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد ادامه داد: حال با توجه به سپری کردن واپسین روزهای سال 99 و مشخص شدن محل جانمایی المان ها و کار ساخت و اتمام مراحل فنی و... در منطقه یک شهرداری 20 المان و 5 نقاشی دیواری با حدود 1500 متر مربع جانمایی شده، همچنین 5 المان و پنج نقاشی دیواری با ابعاد با ابعاد 300 متر مربع در منطقه دو و سه به اجرا در آمده است.
    یوسفی خاطرنشان کرد: در مناطق 4 و 5 شهرداری تعداد 7 المان و پنج نقاشی دیواری با ابعاد 500 متر مربع جا خوش می کنند و 10 المان و 4 نقاشی دیواری با ابعاد 700 متر مربع در مناطق 6، 7 و هشت جانمایی شده است.
    وی اضافه کرد: منطقه 9 و 10 با 7 المان و 14 نقاشی دیواری با ابعاد هزار و 800 متر مربع نیز در چهارمین جشنواره خانه بهار حضور پر رنگ دارد و در مناطق 11، 12 و ثامن 11 المان و 6 نقاشی دیواری در ابعاد یک هزار متر مربع به اجرا در آمده است.
    معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: همچنین تعداد 150 المان از سال های گذشته با تعمیر و مرمت، شست و شو و رنگ آمیزی مجدد برای جانمایی جدید در شهر آماده شده اند که تا هم اکنون در حال نصب است. در کل تعداد 206 المان جدید و قدیمی را در نوروز 1400 در مشهد مشاهده خواهیم کرد، تعداد 15 طرح پوستر گرافیکی که نیز در جشنواره خانه بهار حائز رتبه شده بودند نیز از موضوعات قابل اکران خواهند بود.
    یوسفی گفت: علاوه بر این موارد تعداد 11 عدد بشقاب عیدانه که توسط 6 هنرمند نقاش در بوستان کوهسنگی در مدت یک هفته به اجرا در آمده بود نیز در سطح شهر نصب و جانمایی خواهد شد تا در کنار 39 نقاشی دیواری دیگر سطح شهر، جلوه ای از نوروز و بهار را برای مشهد به ارمغان بیاورد، همچنین تعداد 7 طرح نورآرایی جذاب در ایستگاه های قطارشهری توسط هنرمندان شرکت کننده در چهارمین دوره از جشنواره خانه بهار مشهد 1400 به اجرا در خواهد آمد.

    تعداد بازدید: 182
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد