اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 177
    کد: 212558
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۱/۱۰
    شهردار مشهد در برنامه تلویزیونی "اشاره"؛

    ۳۰درصد از اقدامات استقبال از بهار ۱۴۰۰ برگرفته از ایده های مردمی است

    شهردار مشهد گفت: بسیار جالب است که مردم هر سال ایده هایی را در سامانه ایده وارد می کنند بطوریکه امسال 30 درصد اقدامات ما براساس نظرات مردم در سال گذشته بوده است.
    شهردار مشهد در برنامه تلویزیونی "اشاره"؛

     محمدرضا کلائی در برنامه تلویزیونی «اشاره» در خصوص برنامه های استقبال از بهار 1400 اظهار کرد: مردم عادت کرده اند که یک عید مفرح در شهر مشهد داشته باشند. هرسال اقداماتی همچون ساخت المان، کاشت گل و.. انجام می شود اما یکی از تغییراتی که امسال رخ داده است، حذف المان های تعاملی و المان هایی است که سبب تجمع و تعامل مردم در اطراف آن می شود.
    وی افزود: امسال تا روز 29 اسفندماه حدود 17 میلیون 200 هزار بوته گل کاشته می شود و المان ها نیز درحال نصب است و سایر موضوعات شامل خدماتی است که ارائه می شود.
    شهردار مشهد درخصوص نحوه توزیع المان ها و گلکاری ها در سطح شهر بیان کرد: اقداماتی که مردم در سطح شهر مشاهده می کنند حاصل فرآیندهایی است که در جشنواره استقبال از بهار 1400، از حدود شهریور ماه فراخوان آن برای حضور هنرمندان در حوزه های المان ها، گلکاری ها و... اعلام شده و سپس آثار ارسالی در بخش نورپردازی و ریسه بندی، ساخت المان های دائمی و موقت، گل آرایی و... داوری شده است و به نظرم امسال دقت نظرها افزایش پیدا کرده است.
    کلائی خاطرنشان کرد: سه نکته امسال به صورت ویژه رخ داده است؛ اول اینکه زیبنده ما نیست که مناطق پیرامونی و کم برخوردار رها و به نقاط مرکزی شهر پرداخته شود البته استدلال همکاران ما این است که تراکم باید در جایی باشد که مردم رفت و آمد بیشتری در آن دارند اما امسال اقدامات خود را به مناطق پیرامونی نیز تسری داده ایم.
    وی اضافه کرد: نکته بعدی اینکه تلاش کرده ایم از نظرات دوستان در سال های گذشته استفاده کنیم؛ بسیار جالب است که مردم هر سال ایده هایی را در سامانه ایده وارد می کنند و امسال 30 درصد اقدامات ما براساس نظرات مردم در سال گذشته بوده است.
    شهردار مشهد تصریح کرد: موضوع سوم این است که امسال دیگر به دلیل عدم تجمع مردم، جشنواره ها وجود ندارد به همین دلیل بخش های تعاملی برای مردم در نظر گرفته شده است که از طریق شبکه های مجازی و اجتماعی رخ خواهد داد.
    کلائی در خصوص برنامه های شهرداری مشهد برای تحویل سال 1400 اظهار کرد: امسال یک نگرانی وجود دارد و ما از حدود یک ماه پیش نمی دانستیم که رنگ شهر مشهد برای وضعیت کرونایی چه خواهد بود به همین دلیل سناریوهای مختلفی را با دوستان در استانداری، فرمانداری، آستان قدس رضوی، نیروی انتظامی و... طراحی کرده ایم که یکی از این سناریوها اتفاق افتاده است.

    تعداد بازدید: 177
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد