• پنج شنبه،29 اردیبهشت 1401
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 129
    کد: 217171
    تاریخ انتشار:
    ۱۴۰۰/۰۹/۱۴

    بیانیه هیئت داوران بخش دیوارنگاری جشنواره بین المللی هنرهای شهری مشهد + معرفی هنرمندان برگزیده

    هیئت داوران پس از بررسی و بازبینی رزومه های ارسالی هنرمندان به دبیرخانه جشنواره، و با در نظر گرفتن معیارهای تسلط بر سازماندهی عناصر بصری با قابلیت های اجرایی دیوارنگاری و تجربه طراحی دیوارنگاره در ابعاد بزرگ، در مرحله ابتدایی ۳۰ هنرمند را برگزید.
    بیانیه هیئت داوران بخش دیوارنگاری جشنواره بین المللی هنرهای شهری مشهد + معرفی هنرمندان برگزیده

    دیوارنگاری میراث دار فرهنگ و تمدن بشری است و پیشینه درخشان آن در هنر ایرانی نیز گویای ارزش های عمیق فرهنگی – هنری این مرز بوم است. هیئت داوران اعتقاد دارد، نقاشی دیواری به مثابه هنری فراگیر در تعامل با معماری و شهرسازی می تواند موجب ارتقا کیفیت زندگی شهری و سواد بصری جامعه شده و همچنین روابط و مناسبات اجتماعی را گسترش دهد. هیئت داوران پس از بررسی و بازبینی رزومه های ارسالی هنرمندان به دبیرخانه جشنواره، و با در نظر گرفتن معیارهای تسلط بر سازماندهی عناصر بصری با قابلیت های اجرایی دیوارنگاری و تجربه طراحی دیوارنگاره در ابعاد بزرگ، در مرحله ابتدایی  ۳۰ هنرمند را  برگزید.

    لازم بذکر است پس از اعلام موضوعات از سوی دبیرخانه جشنواره، آثار نهایی با در نظر گرفتن میزان نوگرایی در برخورد با موضوع و به ویژه دست یابی به ترکیب بندی و ساختار منسجم بصری، انتخاب خواهد شد.هیئت داروان ضمن ارج نهادن به تلاش های ارزنده برگزارکنندگان جشنواره، امید دارد با تداوم این رویداد ، هویت چشمگیر فرهنگی _ هنری خراسان بزرگ بیش از پیش گسترش یافته و تحکیم گردد.مانلی رسولی _  کریم اسکندری_ علیرضا طاهری مقدم

    ف7ه

    تعداد بازدید: 129
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد