• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 585
    کد: 14377
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۷/۲۶

    تعداد یادمان های دائمی مشهد مقدس رو به افزایش است

    با رسیدن به مراحل نهایی ساخت و نصب چندین پروژه هنری ،‌ تعداد یادمان های دائمی مشهد مقدس به 86 عدد رسید و این تعداد تا پایان سال جاری رو به افزایش است .
    تعداد یادمان های دائمی مشهد مقدس رو به افزایش است
    به گزارش خبرنگار ما  ، مدیر امور هنری شهرداری مشهد با بیان این مطلب  اظهار داشت : با پیگیری ‌روند سفارش ،‌طراحی و ساخت یادمان دائمی برای مشهد الرضا (ع) و برپایی برنامه هایی همچون جشنواره یادمان رضوی تعداد یادمان های شهر رو به افزایش است .
    هادی مظفری گفت :‌در همین راستا یادمان نیایش در روزهای گذشته در میدان امام علی (ع) به صورت دائمی ماندگار شد تا در کنار دیگر نمادها ،گامی در راستای فضاسازی شهر مقدس مشهد محسوب شود .
    به گفته وی یادمان نیایش یکی از مجموع آثار برگزیده و منتخب دوره اول جشنواره یادمان های شهری بود . هنرمند سازنده این یادمان مریم عزیز محمدی است که در مدت زمانی بالغ بر 6 ماه کار ساخت این یادمان 7 متری را به اتمام رسانید تا نمایی از دعا و نیایش را در قالب دست های پر کشیده به سوی معبود را در شهر به تصویر بکشد .
    شایان ذکر است ؛‌ یادمان دیگری با عنوان «‌گنبد و پرنده » نیز به زودی در خیابان احمد آباد مشهد جانمایی دائمی خواهد شد .
    مدیر هنری شهرداری در این خصوص نیز گفت :‌ این یادمان توسط آزاده طیبی ساخته و طراح شده است و قطر کره این گنبد 3 متر می باشد و ارتفاع آن 1 متر است که 50 کبوتر نیز بر روی آن نشسته اند .
    ‌وی ادامه داد : یادمان «میرزا کوچک خان » هم که به هنرمندی حسین ماموریان ساخته شده است ،‌در هفته آینده در میدانی به همین نام واقع در منطقه 5 شهرداری به صورت دائمی جای گیری می شود .
    او افزود : همچنین یادمان «هفت آسمان » هم که از مجموع آثار دائمی مشهد است به هنرمندی حسین فلاح ساخته شده است و هم اکنون در آستانه مراحله نصب می باشد .
    گفتنی است ؛‌ بنا به گفته مدیر امور هنری شهرداری مشهد سایر آثاری که از جشنواره یادمان های شهری استخراج می شوند ،‌بعد از گذراندن مراحل سفارش و ساخت در مشهد مقدس دائمی و ماندگار خواهند شد و تا سال آینده شاهد نصب آثار متعددی از یادمان های شهری با موضوعات و مضامین مختلف و مرتبط با فرهنگ رضوی و هویت شهری مشهد خواهیم بود .
    تعداد بازدید: 585
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد