• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 631
    کد: 14382
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۷/۲۹

    برنامه های فضاسازی مشهد در دهه ولایت تشریح شد

    مدیر امور هنری شهرداری مشهد برنامه های ویژه دهه ولایت ( از عید قربان تا عید سعید غدیر ) را تشریح کرد .
    برنامه های فضاسازی مشهد در دهه ولایت تشریح شد
    به گزارش خبرنگار ما ،‌هادی مظفری اظهار داشت : در ادامه مسیر فضاسازی های شهر در مناسبت های ویژه ای همچون ایام با سعادت اعیاد قربان تا غدیر ، چهره ی مشهد مقدس باز هم مملو از شور و نشاط و شادی می گردد .
    وی افزود : در همین راستا 12 یادمان شهری در قالب کارهای حجمی ،‌تایپوگرافی و ...  به صورت موقت در نقاط مختلف و متعدد شهر جانمایی خواهند شد که نشانگر مفاهیم و موضوعات مرتبط با این ایام مبارک می باشد .
    به گفته وی  هنر تایپوگرافی از نوشتار سرچشمه می گیرد و همان گونه که در هنرهای متصل به جریانات مذهبی  ‌تاثیرات عمیق نوشتار را به وفور شاهد بوده ایم ،‌ از این هنر برای فضاسازی شهری نیز می توان بهره برد  .
     مظفری تاکید کرد از هر کدام از یادمان ها ،‌چندین نمونه ساخته شده است در فضاهای متعدد شهری جانمایی شوند.
    مدیر هنری شهرداری خاطرنشان کرد : بیش از 70 هزار متر ‌ریسه های پارچه ای الوان نیز در شهر خودنمایی خواهند کرد و در کنار 7 هزار پرده ی الوان و ریسه بندی با پارچه ،‌ کار فضاسازی شهری مشهد الرضا (ع) را بر عهده دارند .
    مظفری ادامه داد : امسال با هدف انتشار روح دیانت در فضای شهری ،‌ به صورت نقش برجسته و لعاب دار از ذکر های مقدس استفاده شده است و ذکر خدا و القاب ائمه اطهار (ع) در لابه لای کارهای هنری شهر گنجانده شده است .
    وی ادامه داد همچنین در ایام دهه ولایت چهره ی  30 پل گالری شهرمان نیز به تناسب آن تغییر می کند و میزبان هنرهای مختلف و مرتبط با مناسبت های ویژه خواهد شد .
    مدیر هنری شهرداری در پایان خاطرنشان کرد نورپردازی بر روی 70  پروژه ی غدیر نیز انجام خواهد شد تا در کنار ساخت و جانمایی یادمان ها و فضاسازی های شهری ،‌ آثارهنری جولان دهنده ی فضای شهر محسوب شوند .
    تعداد بازدید: 631
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد