• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 612
    کد: 14574
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۸/۰۳
    در سالروز شهادت فرمانده مهربانی ؛‌

    از نقاشی دیواری شهید شوشتری در مشهد رونمایی شد

    همزمان با سالروز شهادت شهید شوشتری ،‌از نقاشی دیواری که با موضوعیت این شهید بزرگوار در مشهد ترسیم شده بود ،‌رونمایی شد .

    در سالروز شهادت فرمانده مهربانی ؛‌

    همزمان با سالروز شهادت شهید شوشتری ،‌از نقاشی دیواری که با موضوعیت این شهید بزرگوار در مشهد ترسیم شده بود ،‌رونمایی شد .

    به گزارش خبرنگار ما ،‌ طرح اولیه و ایده ی این پروژه هنری در جشنواره ی دیوارنگاری مشهد مقدس از سوی آتنا فرقانی پیشنهاد شده بود که بعد از انتخاب ،‌سفارش طراحی ان داده شد و در سالروز شهادت شهید رونمایی گردید .

    هنرمند طراح این نقاشی دیواری که در زمینه هنر نقاشی و مجسمه سازی دارای سابقه است ،‌ در گفتگویی اظهار داشت : عنوان این نقاشی « فرمانده ی مهربانی » است و تلاش کردم بخش هایی از شخصیت والای شهید و حماسه آفرینی های او در محرومیت زدایی ها و مبارزه با بدی ها را به تصویر بکشم .

    آتنا فرقانی ادامه داد :‌ شهید شوشتری سرداری والامقام و پرچم دار وحدت در عصر معاصر ما هستند و لازم است نسل جدید و آیندگان رشادت های او را به فراموشی نسپارند .

    وی افزود :با توجه به این موضوع و برای ترسیم درست نقاشی این شهید ،‌تحقیقات و بررسی های خود را توسط منابع مکتوب موجود و همچنین با ملاقات هایی با همسر شهید و خانواده ی ایشان انجام دادم .

    فرقانی ادامه داد :برای بیان حالات شهید و رشادت های او در زمان مبارزه از تیترهای روزنامه های آن زمان و پیام های شهید شوشتری در قالب روایت هایی از جنگ ایده پردازی کردم و هر چه بیشتر با اخلاقیات این شهید آشنا می شدم بیشتر به فضائل اخلاقی او پی برده و علاقه مند می شدم و اذا احساس کردم باید این حس خوب را انتقال دهم و چه ابزاری بهتر از هنر برای بیان احساسات درونی یک هنرمند .

    گفتنی است ،‌نقاشی دیواری « فرمانده ی مهربانی » در بولوار شهید فرامرز عباسی ،‌حاشیه پل قائم در متراژی بالغ بر 241 متر و در ارتفاع 13 متر با 7 متر طول کار ،‌ ترسیم شده است .

    تعداد بازدید: 612
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد