• یکشنبه،08 خرداد 1401
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 464
    کد: 15811
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۸/۰۹
    در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیر ؛‌

    67 یادمان معنوی در مشهد جانمایی شد

    در واپسین روزهای باقیمانده به عید سعید غدیر خم ،‌ آذین بندی و آماده سازی مشهد مقدس با نصب و جانمایی 67 یادمان مناسبتی با موضوعات معنوی و متناسب با ایام ولایت در سطح شهر انجام گردید .
    67 یادمان معنوی در مشهد جانمایی شد
    به گزارش خبرنگار ما ،‌ این یادمان های معنوی همچون دیگر  مناسبت ها در قالب های هنری مختلف همچون آثار حجمی ،‌تایپوگرافی و غیره توسط هنرمندان ارزنده شهرمان ساخته و نصب شده اند .
    گفتنی است ،‌ از مجموع این یادمان ها می توان یه یادمانی با عنوان « علی ولی الله » و همچنین یادمان «من کنت مولاه »  اشاره کرد که هر یک در سه نقطه از شهر جانمایی شده اند .
    تایپو گرافی القاب امیرالمومنین (ع) نیز دیگر فعالیت هنری است که در قالب یادمان در 6 نقطه از خیابان ها و تقاطع های شهر مشهد جای گرفته اند .
    همچنین یادمان « یاد مولا» ، «غدیر» و « آئین فتوت » که هر کدام با در نظر گرفتن موضوعات ارزشی این ایام ،‌در قالب های نوین و جدید هنری به جولان مفاهیم نهفته در خود می پردازند نیز در نقاط مختلفی در شهر به صورت پراکنده و با نظمی مشخص قرار گرفته اند تا تمامی سطح شهر مقدس مشهد ، متبرک به القاب ، ‌اسامی ائمه اطهار (ع)  و احادیث مرتبط با  این ایام گردد .
    یادمان علی ( ع ) و پرنده ، تار و پود و یادمان  دست ها و عهدها نیز دیگر یادمان های مناسبتی مشهد در دهه ولایت می باشند .
    تایپوگرافی مولا و تایپوگرافی غدیر نیز عنوان مجموعه کارهایی دیگر است که در قالب این هنر شهری جدیدی الورورد در 5 نقطه از  مشهد مقدس نصب شده اند .
    همچنین در دهه ولایت امسال ،‌ازطراحی نقوش برجسته سفالی  بر روی پایه های پل جمهوری اسلامی نیز رونمایی خواهد شد .
    گفتنی است در دهه ولایت امسال ، پل گالری ها نیز میزبان نمایشگاهی از آثار تایپوگرافی و پوسترهایی مزین باالقاب و اسامی حضرت علی (ع) و همچنین عکس ها و تصاویری از پاییز زیبای شهر شده اند که نظر هر عابر پپیاده ای را به خود جلب می نمایند.
    شایان ذکر است در راستای آذین بندی چهره ی شهر مقدس مشهد ،  امسال 80 پروژه ی ریسه بندی شهر با پارچه و پرده های الوان در پل های زیرگذر و روگذر ، تقاطع های غیر همسطح و خیابان های اصلی شهر انجام شده است تا امسال شاهد زیباسازی هرچه بهتر  شهر بوده باشیم .  
    تعداد بازدید: 464
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد