• سه شنبه،27 اردیبهشت 1401
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 493
    کد: 15850
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۸/۱۰
    همزمان با دهه ولایت در مشهد ؛

    فاز نخست زیباسازی پل جهاد رونمایی می شود

    همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر خم ،‌ فاز نخست زیباسازی و رنگ آمیزی پل جهاد مشهد مقدس رونمایی می شود .
     فاز نخست زیباسازی پل جهاد رونمایی می شود
    ندا رئوفیان هنرمند طراح و مجری این پروژه در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار داشت : بعد از ‌ اجرای هنری نقش برجسته در پل جهاد که چندی پیش انجام شده بود ، با توجه به زمینه خاکستری رنگ آن ، ایده رنگ آمیزی این طرح به ذهن من رسید .
    وی ادامه داد :‌با توجه به اهمیت جلوه ی یک اثر هنری در کنار معنا و مفهوم ان ،‌کار طراحی و رنگ آمیزی نقش های برجسته ی این پل را شروع کردیم تا برای عابرین پیاده و سواره ای که از این محل عبور می کنند و اغلب متوجه وجود چنین اثر هنری نمی شوند ،‌نمودی دوباره از آن را داشته باشیم .
    این هنرمند افزود : کار نقاشی و رنگ آمیزی بر روی یک اثر نقش برجسته که دارای چندین بعد است ، بسیار دشوار است ، اما  جلوه ی بصری یک اثر هنری جزئی از ضرورت های ان به شمار می رود .
    رئوفیان در ادامه گفت انتخاب رنگ ها بر اساس طرح های موجود و فضا صورت گرفت و به دلیل این که این نقش برجسته در فضایی باز قرار دارد از رنگ هایی استفاده کردم که در سالیان متمادی ماندگاری بالایی داشته باشند .
    وی خاطرنشان کرد انتخاب رنگ ارتباط مسقیمی با نشان دادن مفهوم مورد نظر داشت به عنوان مثال برای جلوه دادن به طرح «خرمن کوب » از رنگ طلایی گندم بهره بردم که به عنوان کمکی برای نشان دادن بهتر موضوع مورد نظر به کار می آید .
    همچنین در ادامه ی این نقش برجسته نیز ،‌نقاشی هایی ترسیم کردم که باتوجه به نوع رنگ آمیزی و دادن حالت حجمی به کار ،‌ تداعی ادامه ی همان کار نقش برجسته را در ذهن بیننده مجسم می کند .
     
     
    کلید واژه ها: زیباسازی پل جهاد مشهد -
    تعداد بازدید: 493
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد