اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 1104
    کد: 17293
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۹/۱۸

    فراخوان جشنواره استقبال از بهار92 مشهد منتشر شد

    با انتشار فراخوان جشنواره استقبال از بهار92 ،‌طرح ها و ایده های فضاسازی شهری مشهد برای نوروز 92 تا دیماه پذیرش می شود.
    فراخوان جشنواره استقبال از بهار92 مشهد منتشر شد
    مدیر امور هنری شهرداری مشهد  گفت : هنرمندان کشور می توانند ایده ها ، طرح ها و آثار خود را در بحث استقبال از بهار و نوروز سال 92 برای شهر مشهد در پنج محور اصلی تا دیماه به دبیرخانه این ستاد ارایه کنند.
    هادی مظفری   افزود : فراخوان جشنواره استقبال از بهار از امروز به هنرمندان و طراحان کشور ارایه شده است.
    وی گفت : بر این اساس تمامی هنرمندان کشور می توانند طرح ها و ایده های و دیدگاه های خود را در دو بخش آثار ماندگار و آثار موقت ارایه کنند.
    وی اظهار داشت : در بخش آثار ماندگار امسال تلاش شده است در نصب این آثار فقط به بهار اکتفا نشود و بخشی از آثار ارزشمند امسال را به رسم یادبود با ماندگاری بیشتر و حداقل دو تا سه سال در مشهد داشته باشیم.
    مظفری افزود : از ویژگی های این آثار می توان به ارتباط عمیق تر با شهر ، توجه ویژه به فرم ، استحکام در ساخت و گستردگی در موضوع تاکید کرد.
    مدیر امور هنری شهرداری  افزود : در بحث آثار موقت هم برای آنکه شهر را به آثاری که یک ماه میهمان شهر است بیاراییم باید دارای ویژگی طراوت ، خلاقیت ، رنگ و فرم جذاب ، فرح بخشی و زندگی آفرینی و خاص و متناسب با روزهای بهار و موسم نوروز باشد.
    وی اظهار داشت : این آثار در پنج موضوع فراخوان شده که مهمترین آن متمرکز بر موضوع امام رضا (ع) است که افتخار این شهر و ایران اسلامی هستند.
    مدیر امور هنری شهرداری ادامه داد  : تلاش می شود تا آثار هنری که در مشهد و ایران خلق می شود تناسب و انسجامی با فضای معنوی مشهد داشته باشد.
    وی، شادی و نشاط ، خاطرات ، فصل بهار و آیین های نوروزی و مهر مادر به دلیل قرار گرفتن ایام شهادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) در نوروز را از دیگر محورهای ارایه این طرح ها و ایده ها عنوان کرد.
     وی با بیان اینکه در بحث تامین مالی اجرای این جشنواره و طرح ها، مشکل خاصی نداریم ، افزود : با برنامه ریزی شهرداری و حمایت شورای شهر مشهد مشکلی وجود ندارد و با تمام توان برنامه ریزی می کنیم تا مشهد بعنوان یک الگو در عرصه هنر شهری و هنر محیطی در کشور مطرح شود.
    تعداد بازدید: 1104
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد