• چهارشنبه،28 اردیبهشت 1401
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 654
    کد: 19080
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۱۰/۲۷

    اکران بیش از 180 اثری هنری در نوروز 92 مشهد

    در ایام عید نوروز 1392 ، مشهد مقدس میزبان بیش از 180 یادمان حجمی و اثر هنری خواهد شد .
     اکران بیش از 180 اثری هنری در نوروز 92 مشهد

    به گزارش خبرنگار ما ، مدیر امور هنری شهرداری مشهد ضمن اعلام این خبر اظهار کرد : بعد از انتشار فراخوان جشنواره استقبال از بهار92 مشهد ، 5 هزار و 500 اثر به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت 180 اثر برگزیده و شایسته اکران در شهر مقدس مشهد شناخته شدند .

    هادی مظفری افزود : با توجه به قابلیت برخی از آثار در تکثیر و نمایش آن در نقاط مختلف شهر پیش بینی می شود بین 250 تا 300 اثر در بهار سال 92 به نمایش گذاشته شود.
    وی گفت : در جشنواره سال گذشته بیش از هزار و 700 اثر رسیده به ستاد استقبال از بهار 91 مشهد داوری شد و نتیجه و حاصل آن طبق نظرسنجی های انجام شده ، رضایت و خرسندی شهروندان را دربر داشت که امیدواریم امسال نیز با افزایش چهارصد درصدی تعداد آثار رضایت بیشتر مردم را شاهد بوده باشیم .
    به گفته مدیر هنری شهرداری بعد از مرحله داوری، گام بعدی تا اکران آثار، برپایی سلسله جلسات توجیهی مصاحبه و مذاکره باهنرمندان است که از هفته گذشته آغاز شده و هر هنرمند بعد از دفاع از طرح خود و تعیین وضعیت بودجه بندی و متریال سازنده اثر خود و ... وارد مرحله اجرایی و ساخت اثر هنری می گردد .
    وی تاکید کرد :بر خلاف تصوراتی که مبنی بر کمبود وقت برای به اجرا درآوردن ایده های هنرمندان وجود داشت ، در مجموع هنرمندان بین 50 تا 60 روز فرصت دارند تا اثر خود را تولید نموده و در نهایت در 25 اسفند ماه سال جاری آثار در سطح شهر مقدس مشهد به مرحله اکران عمومی برسانند.
    مظفری در خصوص  تفاوت آثار امسال با سال های گذشته اظهار داشت : به لحاظ کیفی بسیاری از مواردی که  امسال با آن مواجه شدیم ، آثاری سه بعدی بودند که شهری تر و جدی تر هستند و دارای شخصیت پردازی قوی تری نسبت به سال های گذشته می باشند
    مدیر هنری شهرداری ضمن بیان این که استقبال از بهار شوق مضاعفی است که شهرداری و مدیریت شهری به شهروندان و زائرین هدیه می کنند ، اظهار داشت : هدف از جشنواره استقبال از بهار و مجموع اتفاقاتی که در شهر مقدس مشهد روی می دهد این است که  فصل بهار را برای مردم زیباتر و جذاب تر و درخشان تر جلوه دهند .
    تعداد بازدید: 654
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد