• پنج شنبه،29 اردیبهشت 1401
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 557
    کد: 20320
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
    از 25 اسفند ماه صورت می‌گیرد:

    نصب 160 المان نوروزی در سطح شهر مشهد آغاز می‌‍ شود

    از بین 160 المانی که قرار است به مناسبت استقبال از نوروز در سطح شهر نصب شوند 45 اثر ماندگار خواهد بود و بعد از پایان نوروز جمع‌آوری نمی‌شوند.
    نصب 160 المان نوروزی در سطح شهر مشهد آغاز می‌‍شود

    از 25 اسفند ماه نصب 160 المان نوروزی در سطح شهر مشهد آغاز خواهد شد.
    به گزارش خبرنگارما،هادی مظفری مدیر امور هنری شهرداری مشهد با بیان این مطلب در جلسه استقبال از بهار سال 92 که در شهرداری برگزار شد، عنوان کرد: در خصوص المان‌های نوروزی امسال در مجموع 5500 اثر رسیده بود که هیات داوران از بین این آثار 180 مورد را برای نصب در سطح شهر انتخاب کرد.
    وی افزود: از 180 اثر 20 مورد به دلیل هزینه‌های آن که منطقی نبود و همچنین مطابق نبودن با توان پیمانکار حذف شدند و در نهایت 160 اثر برای نصب در سطح شهر برای آمادگی مشهد در نوروز 92 به تایید رسید.
    به گفته مظفری 160 المان نوروزی جدید طراحی شده در 250 نقطه مشهد نصب می‌شوند.
    وی مدت زمان نصب المان‌ها از شب 25 اسفند تا 28 ماه پایانی سال جاری اعلام کرد و افزود: از بین 160 المانی که قرار است به مناسبت استقبال از نوروز در سطح شهر نصب شوند 45 اثر ماندگار خواهد بود و بعد از پایان نوروز جمع‌آوری نمی‌شوند.
    مدیر امور هنری شهرداری مشهد به نگهداری از المان‌ها اشاره کرد و گفت: امسال چهارشنبه آخر سال مصادف با شب عید است و ناگزیر به نصب کارها هستیم و با توجه به این مساله باید نگهداری جدی از آن‌ها صورت بگیرد.
    مظفری در ادامه از بخش دوم نصب المان‌ها در سطح شهر یاد کرد و اظهار داشت: از 4 فروردین‌ ماه همزمان با فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بخش دوم نصب المان‌ها با همین موضع آغاز خواهد شد.
    به گفته وی با توجه به ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در ایام عید به نحوی المان‌ها انتخاب شده است که نیازی به جمع‌آوری هیچ یک از آن‌ها نباشد.
    این مقام مسئول در خصوص نقاشی‌های دیواری و نماسازی شهری نیز عنوان کرد: 16 هزار متر نقاشی دیواری علاوه بر 100 هزار متر نقاشی دیواری در نظر گرفته شده برای مناطق به مناسبت فرارسیدن نوروز 92 انجام می‌شود.
    مظفری افزود: الوان رنگی نیز برای تغییر چهره شهر در مکان‌های مختلف با نماسازی‌های منحصر به فرد انجام خواهد شد.
    مظفری همچنین از کاهش 15 درصد المان‌ها نسبت به نوروز 91 خبر داد و اظهار کرد: این کاهش آثار به دلیل افزایش قیمت‌ها و شرایط اقتصادی است و سعی شده آثار کم کیفیت که بازخورد مثبتی در بین مردم ندارند نصب و جانمایی نشود.

     

    تعداد بازدید: 557
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد