اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 449
    کد: 22371
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۱۲/۲۳

    هیجان قبل از بهار؛ تنها 12 ساعت دیگر یادمانها به شهر می آیند...

    مدیر امور هنری شهرداری مشهد گفت : عملیات جایگیری و نصب یادمان های هنری بهار 1392 مشهد مقدس ، ازامشب پنج شنبه 24 اسفند ماه سال جاری در نقاط مختلف شهر آغاز خواهد شد .
    فردا در مشهد عملیات نصب یادمان های بهاری کلید می خورد

    به گزارش خبرنگار ما ، هادی مظفری اظهار داشت :  مجموع عملیات قرار گیری یادمان ها در مکان هایی که از قبل توسط کارشناسان هنری مناطق و همچنین تیمی متشکل از نهادها و سازمان های مرتبط شهرداری مناسب تشخیص داده شده بود ، اجرایی می شود .

    وی تاکید کرد : با توجه به جای گیری بخش زیادی از یادمان های بهاری در مناطق پر رفت و آمدتر شهر و همچنین احتمال بروز ترافیک با توجه به تردد بیشتر وسایل نقلیه در واپسین روزهای سال ، عملیات سر هم بندی و قرار گیری یادمان های حجمی عموما  در شب هنگام و یا در زمان تردد کمتر وسایل نقلیه عبوری صورت خواهد گرفت .
    مدیر امور هنری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد : امسال نیز همانند سال های گذشته چهره ی شهر مقدس مشهد همزمان با ورود بهار سبز تر خواهد شد و نمایشگاهی از آثار زیبای هنری  به گستردگی یک شهر برپا می گردد .
    مظفری ادامه داد : در نوروز آینده  علاوه بر یادمان های مناسبتی بهار و موضوع همیشگی نماد معنوی مشهد ، المان هایی با موضوع مادر به دلیل همزمانی این ایام با شهادت فاطمه زهرا نیز در نقطه شهر قرار می گیرند که آثار حجمی تایپوگرافی اسامی و القاب آن حضرت از جمله برخی از این کارها می باشند .
    وی ضمن بیان این که شهروندان و زائرین بارگاه رضوی  در ایام نوروز از دیدن زیبایی های شهر شگفت زده خواهند شد ، اظهار کرد : دلیل آغاز همزمان عملیات نصب تمامی یادمان ها تغییر یک باره چهره شهر می باشد که در کنار دیگر فضاآرایی های همچون گل کاری هایی با تزئین های مختلف و آذین بندی و نورپردازی شهر و ... جلوه خاصی به مشهد مقدس خواهد بخشید .
    او همچنین  تاکید کرد : مجموع فضاسازی های نوروز 1392 مشهد در قالب هنرهای نوین و جدید برگرفته از هنرهای اصیل ایرانی اسلامی وبه شکل گرافیکی تلفیقی از شیوه های نو و کهن از سوی هنرمندان ارائه شده است و طرح های دیوارنگاری ها نیز با استفاده از سبک های هنری مختلف در حال انجام است که در روزهای پایانی سال رونمایی خواهد شد .
    مدیر هنری شهرداری در پایان از تجهیز 29 پل گالری در مشهد خبر داد و گفت :  امسال تعداد ۲۳۷ اثر هنری در 25 پل گالری‌ نصب می‌شود و 29 پل به نصب 1000 سازه هنری مجهز خواهد شد.
     
    تعداد بازدید: 449
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد