• پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 279
    کد: 157888
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۱۱

    یادمان به سوی نور در میدان پرواز بال گشود

    به گزارش روابط عمومی مدیریت امور هنری، یادمان خاطره ‏انگیز" به سوی نور" که سال‏ها زینت بخش میدان آزادی (فلکه پارک) شهر مشهد مقدس بود، در مکان جدید خود نصب شد.
    نصب یادمان دائمی به سوی نور در میدان پرواز

    به گزارش روابط عمومی مدیریت امور هنری، یادمان خاطره ‏انگیز       " به سوی نور" که سال‏ها زینت بخش میدان آزادی (فلکه پارک)         شهر مشهد مقدس بود، در مکان جدید خود نصب شد. با گذشت     بیش از یک دهه از انتقال این یادمان به ‏واسطه انجام پروژه عمرانی     تقاطع آزادی، به پیشنهاد مدیریت هنری و تایید شهردار محترم   مشهد، یادمان به سوی نور از محل قبلی‌ خود جابجا و در میدان پرواز، ابتدای بلوار فرودگاه نصب شد.

     این اثر که سالها در حاشیه میدان پرواز و به دور از دید مخاطبان قرار داشت، فروردین ماه توسط مدیریت هنری مرمت و نقاشی شد و پس از نصب در نقطه جدید، کاشیکاری پیشانی اثر نیز مطابق طراحی اولیه، بازسازی و اجرا خواهد شد. گفتنی است یادمان به سوی نور با 22 متر ارتفاع، از یادمان‏های مهم شهر مشهد است که در سال 1351 توسط استاد یعقوب دانش دوست طراحی و ساخته شد و در میدان آزادی نصب گردید. چندی پیش نیز سرپرست مدیریت هنری شهرداری مشهد در دیدار با دکتر یعقوب دانش‏دوست، هنرمند سازنده این یادمان، ضمن تکریم از شخصیت والای علمی و هنری ایشان، در خصوص موارد فنی و نکات حائز اهمیت در جانمایی و نصب یادمان به سوی نور، تبادل نظر نمود.  

    تعداد بازدید: 279
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد