اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 486
    کد: 23031
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۱/۰۸
    مدیر امور هنری شهرداری مشهد خبر داد ؛

    رویکرد بهار 92؛ ماندگاری یادمان های شهری

    مدیر امور هنری شهرداری مشهد از تغییر رویکرد فضاسازی های شهری در بهار امسال خبر داد .
    رویکرد بهار 92؛ ماندگاری یادمان های شهری

    به گزارش خبرنگار ما ، هادی مظفری در گفتگویی اختصاصی اظهار کرد : در بهار 92 تصمیم گرفتیم تا با توجه به کسب تجربه 5 ساله در فضاسازی های شهری مشهد ودرخواست مکرر مردم و همچنین کاهش هزینه های جاری ، به سمت تولید و خلق یادمان های دائمی و ماندگار برویم.

    وی افزود : از این روی بنا شد درگزینش طرح های بهاری ، رویکرد آثار بیشتر به سمت دائمی و با ماندگاری بالا گرایش پیدا کنند .
    مدیر هنری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد : معمولا آثار ماندگار شهری نمی تواند تنها گویای حس شادمانی بهاری باشند ، چرا که یک اثر دائمی باید کاری فاخر بوده و دارای وجاهت بیشتری باشد تا قابلیت ماندگاری طولانی تری در شهر را داشته باشد ، لذا در نظر مردم این طور به نظر می رسد که آثار امسال نسبت به سال های گذشته از فرح بخشی و نشاط کمتری برخوردار هستند و این در حالی است که این تحول به دلیل تغییر رویکرد مجموعه مدیریت شهری نسبت به فضاسازی های شهری رخ داده است .
    وی تصریح کرد : در بهار گذشته عمده آثار با رنگ و بوی بهاری در شهر به نمایش درآمده بودند ، اما امسال با توجه به این تغییر رویکرد، مجموع آثار و مجسمه های شهری که جزئی از مبلمان شهری هستند ، در کنار فضاسازی های نوروزی قرار گرفته اند .
    مدیر هنری شهرداری در بخش دیگر سخنانش ضمن اشاره به تقارن ایام بهار با شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تاکید کرد: این مناسبت دلیلی شد تا به سمت آثار متین و فاخرتر گرایش پیدا کنیم که دارای تعریف مشخصی از آثار فضاسازی های شهری باشیم ، چرا که زمانی که بناست در جشن مردم و همچنین سوگواری آنان شریک باشیم نباید برنامه ریزی های ما در ایام خاص سال با هم در تضاد باشند .
    وی دیگر دلیلی که باعث شده در تصور مردم تعداد آثار هنری کمتر از گذشته به چشم بیاید را در نحوه چیدمان آن دانست و تصریح کرد : در سال 1392 تعداد آثار هنری شهری  15 درصد افزایش داشته است ، اما اینکه چیدمان آنها در چندین خیابان اصلی شهربه صورت ویترینی محدود نشده است و پراکنش آنها را در تمامی سطح شهر قابل مشاهده است  باعث شده تا مردم در مدت زمانی کوتاه  نتوانند موفق به دیدن تمامی آثار شوند و شاید روزها زمان ببرد تا در جریان  سفرهای درون شهری تمامی اثرهای هنری شهری را ببینند .

    مظفری در پایان  تاکید کرد: امسال در مجموع مردم کمتر شاهد کارهای بزرگنمایی شده و فانتزی بوده اند و بیشتر با کارهای ماندگار و کیفی تر روبه رو بودند .این تغییر رویکردهای فضاسازی های شهری به خوبی قابل مشاهده و محسوس است و در انتخاب آثار بازسازی خاطرات مردم و ایجاد حس شور ونشاط به آنها همچنان وجود دارد .

    کلید واژه ها: بهار 92 - ادمان های شهری -
    تعداد بازدید: 486
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد