اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 435
    کد: 23728
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۱/۲۸

    جمع آوری و انتقال یادمان های موقت نوروزی مشهد

    هم زمان با فرا رسیدن ایام شهادت بانوی اسلام و پایان یافتن روزهای ابتدایی بهار ، برخی از یادمان های مناسبتی نوروزانه ی مشهد مقدس جمع آوری شدند .
    جمع آوری و انتقال یادمان های موقت نوروزی مشهد
    به گزارش خبرنگار ما ، هر ساله جمع آوری یادمان های موقتی بعد از پایان روزهای ابتدایی بهار صورت می گیرد و یادمان های موقت به مکان های دیگری برای نمایش مجدد انتقال می یابند .
    وی با اشاره به اینکه یادمان کلبه کلاه قرمزی و شب عید کلاه قرمزی به همراه یادمان عید شکرستان به بوستان کوهسنگی انتقال یافته‌اند، گفت: با توجه به کارکردهای ویژه این محل تفریحی و فرهنگی، وجود فرهنگسرای کودک و آینده و فضاهای ویژه بازی کودکان که جاذبه‌های زیادی را در خود جای داده است، یادمان های ذکر شده به این مکان‌ها انتقال یافتند.
    مدیر امور هنری شهرداری مشهد در ادامه اظهار کرد: همچنین یادمان مجسمه نوروزگان از عرشه پل آزادی به بوستان وکیل‌آباد منتقل می‌شود و مجموعه تلویزیون‌های قدیمی نیز در فرهنگسرای بهشت یا رسانه استقرار می‌یابند.
    امسال نیز برخی از یادمان ها که به مناسبت فضاسازی شهر برای روز شهادت حضرت فاطمه (س) جمع آوری شدند ، به بوستان کوهسنگی انتقال یافته اند تا با توجه به کارکردهای ویژه این محل تفریحی و فرهنگی به دلیل وجود فرهنگسرای کودک و آینده و همچنین فضاهای ویژه بازی کودکان ودیگر جاذبه ها بار دیگر نقش آفرین باشند .
    گفتنی است ؛ استفاده مجدد از یادمان های موقتی تا زمانی که عملکرد آنها مورد استفاده قرار بگیرد از ابتدا پیش بینی شده است و علاوه بر مکان های تفریحی شهر برنامه ریزی های دیگری نیز به منظور استفاده بهتر از این نمادهای زیبایی شهری وجود دارد .
    امسال نیز از مجموع 350 عنوان اثر هنری شهری، 220 یادمان و ۳۰ نقاشی دیواری به صورت دائمیدر مشهد مقدس باقی خواهند ماند و دیگر آثار موقت نیز پس از پایان فروردین به اردوگاه ها و دانشگاه های شهر مشهد و برخی از شهرهای اطراف منتقل خواهد شد. علاوه بر این ۸۰ اثر نیز در بخش ماندگار جای می گیرد و بین ۲ تا ۳ سال در شهر می ماند.
    شایان ذکر است در بهار امسال که در کنار دیگر فضاسازی ها همچون دیوارنگاری ها ، گل آرایی و دیگر تزئینات شهری کار فضاسازی مشهد مقدس را با قوت هرچه بیشتر انجام دادند .
    تعداد بازدید: 435
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد