اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 514
    کد: 23756
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۱/۲۹
    در اوایل اردیبهشت ماه صورت می گیرد :

    رونمایی از یادمان دائمی "لحظه شکار آهو" در مشهد مقدس

    یادمانی با عنوان "لحظه شکار آهو" اوایل اردیبهشت ماه سال جاری در میدان راه‌آهن مشهد افتتاح خواهد شد.
    رونمایی از یادمان دائمی "لحظه شکار آهو" در مشهد مقدس
    به گزارش خبرنگار ما ، هنرمند خالق این اثر هنری گفت :موضوع یادمان دائمی "لحظه شکار آهو" یکی از روایات آشنای ضمانت علی بن موسی الرضا (ع) است که برای تمامی مردم قابل درک و مقدس است .
     الهه نظری که نخستین کار هنری خود را در این ابعاد برای مشهد مقدس تجربه می کند ، افزود : این یادمان به شکل فیگوراتیو  طراحی شده ومضمون کلی آن در مورد یک شکارچی است که در حال رها کردن تیر از چله کمان است.
    وی ادامه داد :  در این میان نقوش اسلیمی اشاره ای دارد به حضورمعنوی  امام رضا (ع) که آهو نیز در حریم امن آن امام قرارگرفته است و برخلاف اینکه در تیررس شکارچی است ، احساس آرامش می کند .
    این هنرمند تصریح کرد : گرچه موضوع ضامن آهو نمادی مشخص و آشنا برای مشهد است ؛ اما تاکنون بیشتر به شکل نمادین به آن پرداخته شده است و برای نخستین بار این مفهوم ارزشمند به شکل فیگوراتیو کار شده است .
    وی ادامه داد : معمولا مردم با آثار هنری سبک های  فیگور بیشتر ارتباط برقرر می کنند ؛چرا که در کنار دیدن یک اثر هنری ، به طور مشخص نماد مورد نظر را توضیح و تبیین می کند و نیازی به درگیری های ذهنی پیچیده ندارد .
    او خاطرنشان کرد :در ابتدا این یادمان قرار بود در ورودی راه آهن که محل ورود و خروج زائرین و مسافرین است ، نصب شود اما بعد از بررسی های جانبی تصمیم بر این شد تا در محلی جای گیری شود که هم زائرین بارگاه رضوی و هم مردم مشهد بتوانند آن را ببینند .
    الهه نظری خاطرنشان کرد : با توجه به این که این کار به صورت دائمی در مشهد مقدس باقی خواهد ماند ، نسبت به ماندگاری و دوام کار و پایداری رنگ آن حساسیت خاصی داشتیم تا بتواند در طی سالیان متمادی رویکردهای خود را حفظ نماید و همچنان استوار و مستحکم در شهر حضور داشته باشد .
    گفتنی است این یادمان دائمی در روزهای نخست اردیبهشت ماه سال جاری در میدان راه آهن ، انتهای خیابان شهید کامیاب رونمایی خواهد شد .
    شایان ذکر است ،  پیش از عید امسال 90 المان دایمی در شهر وجود داشت که با اضافه شدن 30 نماد دیگر در سال جاری، این تعداد به 120 نماد افزایش یافت.
    تعداد بازدید: 514
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد