• پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 429
    کد: 162914
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۹/۰۳

    اختتامیه هفته نقاشی دیواری مشهد برگزار گردید.

    آخرین روز هفته نقاشی دیواری مشهد با تقدیر از شرکت کنندگان در این رویداد پایان یافت.
    هفته نقاشی دیواری

    به گزارش روابط عمومی اداره هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد، اختتامیه هفته نقاشی دیواری مشهد، 5 شنبه 1 آذرماه 97 در فرهنگسرای کودک و آینده برگزار گردید. در این برنامه ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در رویداد، دو ارائه تخصصی در حوزه هنرهای شهری و نقاشی دیواری نیز برگزار شد.

    دکتر رضا خدادادی عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران با ارائه سخنرانی با عنوان راهبردهای هنرهای شهری با تاکید بر کلانشهرها، ضمن تشریح مبانی هنرهای شهری، نمونه های موفق از شهرهای مهم جهان را منطبق بر کارکرد و استراتژی های هنر شهری تحلیل نمود.

    در ادامه نیز مهدی قدیانلو هنرمند برجسته دیوارنگاری با موضوع رویا پردازی در شهر، تجربیات عملی خود در خصوص نقاشی دیواری را مرور نمود. در این ارائه که به صورت ویدئو کنفرانس و به صورت ارتباط مستقیم صورت پذیرفت، مهدی قدیانلو به بیان چگونگی شکل گیری سبک و گرایش شخصی خود در نقاشی دیواری و هم چنین تشریح مراحل ایده پردازی و اجرا آثار بین المللی خود پرداخت.

    در ادامه برنامه، حسن زاده رییس اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی، ضمن تقدیر از مدعوین و هنرمندان حاضر در رویداد، ابراز امیدواری نمود با مشارکت هنرمندان در دیگر حوزه ها، برنامه های مشابه در طول سال برگزار گردد. وی یادآور شد تجربه موفق برگزاری هفته نقاشی دیواری مشهد نشان داد، استفاده از مدیوم های مختلف و شیوه های متنوع فعالیت هنری شهری می تواند، ضمن هم افزایی و همگرایی جامعه هنری مشهد، فرصتی را برای بهره گیری عموم مردم از رویدادهای جمعی فراهم ساخته و اثرات هنرهای شهری را تقویت نماید.    تعداد بازدید: 429
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد