• پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 289
    کد: 177436
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
    به همت اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی رقم خواهد خورد

    مشهد میزبان آثار «گونتر اوکر» نقاش آلمانی

    نمایشگاه آثار هنرمند آلمانی با عنوان «کرنش به حافظ»، 11 تیرماه در موزه بزرگ خراسان افتتاح می‌شود.
    مشهد میزبان آثار «گونتر اوکر» نقاش آلمانی
     
     به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، نمایشگاه «کرنش به حافظ» در 11 تیرماه سال جاری با حضور نمایندگانی از میراث فرهنگی کشور، موزه هنرهای معاصر تهران، مدیران شهری و هنرمندان کار خود را آغاز می‌کند.
     
    با توجه به اینکه مشهد یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران است و خراسان مهد فرهنگ و هنر غنی بشمار می‌رود تصمیم گرفته شد تا این نمایشگاه در مشهد برپا شود.
     
    این هنرمند آلمانی، سال 1930 در آلمان متولد شده و شاهد تحول بزرگی در عرصه هنر آلمان بوده است. وی به‌عنوان بهترین نقاش آلمانی شناخته شده است و آثاری او با الهام از اشعار حافظ خلق شده است. در این نمایشگاه 42 اثر برگزیده از آثار این هنرمند آلمانی به نمایش گذاشته می‌شود.
    هنرمندانی که در سه دوره گذشته برگزاری این نمایشگاه در شیراز، اصفهان و کرمان همراه بوده‌اند در این نمایشگاه نیز حضور دارند. پس از برگزاری جلسات متعدد با سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری در رابطه با زمان، مکان و نحوه برگزاری، قرار شد که آثار این هنرمند آلمانی به مدت دو ماه به صورت امانت به مشهد منتقل شود و پس از اتمام نمایشگاه به موزه معاصر ایران بازگردانده شود.
     
     گفتنی است که نمایشگاه «کرنش به حافظ» نمایشگاهی از آثار «گونتر اوکر» هنرمند آلمانی تا 15 شهریور امسال در موزه بزرگ خراسان با مشارکت اداره هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد دایر است.
    تعداد بازدید: 289
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد