• پنج شنبه،06 آبان 1400
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 478
    کد: 179311
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
    به منظور پاسداشت مقام شهدا صورت گرفت؛

    فراخوان طراحی دیوارنگاری ویژه شهدا منتشر شد

    سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به منظور ارج نهادن به شهیدان و ایجاد فضای بصری در شهر فراخوان طراحی دیوارنگاری ویژه شهدا منتشر کرد.
    فراخوان طراحی دیوارنگاری ویژه شهدا منتشر شد
    به گزارش روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، موضوع این فراخوان با عنوان «روشنای شهر 2»، ترسیم سیما و رشادت های شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس ، شهدای مدافع حرم و شهدای آتشنشان است.
     
    از جمله نکات مهم در طراحی این فراخوان، خلاقیت در طراحی، نگاه، فرم و زاویه دید نو به موضوع، جامعیت طرح و رعایت اصول و مبانی دیوارنگاری با توجه به قابلیت‌های محیط و منظر شهری، تلفیق، ترکیب فضای سنتی و مدرن می‌باشد. همچنین استفاده از شاخه‌های مختلف ترسیم (نقاشی، نگارگری، تصویرسازی نسخ خطی و تاریخی، نقاشی‌خط (و پرداختن به جنبه روایی و داستانی موضوع از دیگر نکات مورد نظر در طراحی است.
     
    هنرمندان می‌توانند در طراحی موضوعات فراخوان از فرازهای مهم زندگی، فعالیت‌های شاخص، عملیات‌های خاص، مکان دفاع و محل شهادت شهیدان بهره گیرند.
     
     همزمان با ایام گرامیداشت حماسه حسینی و هفته دفاع مقدس از آثار منتخب این فراخوان رونمایی خواهد شد.
     
    آثار ارائه شده باید مطابق با مشخصات دیوارو شخصیت‌های مندرج در جدول منتشر شده که به صورت پیوست آمده است باشد.ضمن اینکه مهلت ارسال طرح‌ها تا پایان وقت اداری 19 مردادماه جاری است. همچنین علاقه‌مندان در صورت تمایل به ارائه آثار می‌توانند به صورت حضوری به آدرس مشهد، انتهای خیابان شهید دکتر بهشتی، خانه هنرمندان شهرداری مشهد، خانه نقاشی دیواری و نقش برجسته مراجعه کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 38413900-   38470124  تماس حاصل نمایند.
     
     
     
     

     

    کلید واژه ها: فراخوان - شهدا - نقاشی دیواری - -
    تعداد بازدید: 478
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد