اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 236
    کد: 185505
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
    دبیر بخش آذین بندی سومین جشنواره هنر های شهری مشهد خبر داد؛

    حفظ آیین و فرهنگ در تزئینات موقت شهری

    مهدی اشراقی ، دبیر بخش آذین بندی سومین جشنواره هنر های شهری مشهد از توجه به جنبه‌های آیینی و ریشه‌های فرهنگی تزئینات موقت شهری خبر داد.
    حفظ آیین و فرهنگ در تزئینات موقت شهری
    به گزارش دبیرخانه سومین جشنواره هنر های شهری مشهد، مهدی اشراقی گفت: رویکرد بخش آذین بندی فراهم کردن زمینه‌های علمی و عملی برای تحقیق و تجربه‌های جدید مبتنی بر فرهنگ و سنتهای ایرانی اسلامی در آذین بندی شهر و  بررسی و تحقیق آداب و رسوم کشورهای همسایه  جداشده از ایران بزرگ که در آنها نوروز برگزار می شود است.
     
    وی از اهداف بخش آذین بندی به ایجاد تعامل اجتماعی بین هنرمندان، پژوهشگران و شهروندان،ترویج فرهنگ، آداب و آیین‌های ایرانی و اسلامی در بزرگداشت سال نو و ایجاد فرصت بروز ایده‌های خلاق با شیوه‌های بیانی متنوع و متناسب با محیط شهری اشاره داشت.
     
    اشراقی خاطر نشان کرد: از هنرمندان درخواست می‌شود آذین‌بندی شهر را که بخشی از آداب و رسوم مردمی و نمودهای آیینی است، با نوگرایی و خلاقیت خود جان تازه‌ای داده و معنی جدیدی برای آن خلق کنند، تا علاوه بر حفظ جنبه‌های آیینی و ریشه‌های فرهنگی تزئینات موقت شهری، الگوهای جدیدی برای مشارکت هنرمندان در فرهنگ عمومی فراهم شود.
     
    دبیر بخش آذین بندی سومین جشنواره هنر های شهری مشهد افزود:  نمادهای نوروزی مانند هفت سین، پرچم‌ها، پوشش‌های تزئینی و یادمانی و چراغانی آیین‌های ملی و مذهبی که با نگاه نوگرای هنرمند امروزی ترکیب شده باشد، همگی مثا‌ل‌های روشنی برای بخش آذین‌بندی بهار99 است.
     
    وی در خصوص گاهشمار این بخش گفت: مهلت ثبت‌نام و تحویل آثار 16 آبان ، تحویل تصاویر آثار 23 آبان  و داوری آثار و اعلام اسامی30 آبان است.
     
    لازم به ذکر است هنرمندان می توانند برای اطلاع از متن فراخوان و ثبت نام به سایت جشنواره به آدرس khanebahar.irمراجعه نمایند همچنین تصویر چاپ شده در سایز 50*70 آثار خود را به دبیرخانه ارائه دهند.
    تعداد بازدید: 236
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد