اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 181
    کد: 187819
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
    از سوی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد منتشر شد


    فراخوان تولید نمایش با موضوع «فرهنگ شهروندی»

    فراخوان تولید نمایش با موضوع «فرهنگ شهروندی» به همت سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با هدف ترویج آموزه‌های فرهنگ شهروندی در میان کودکان و نوجوانان منتشر شد.
    فراخوان تولید نمایش با موضوع «فرهنگ شهروندی»
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، این سازمان درنظر دارد با هدف آموزش فرهنگ شهروندی و ترویج آموزه‌های آن در میان کودکان و نوجوانان 7 تا 12 سال نمایش‌هایی با محوریت «رعایت حق تقدم عابر پیاده» و «تفکیک پسماند از مبدأ» با مشارکت هنرمندان تولید کند.
     
    هدف از انتشار این فراخوان را می‌توان آشنایی کودکان و والدین با مفاهیم بازیافت، تفکیک پسماند از مبدأ، روش‌های هوشمند جمع‌آوری پسماندها، آسیب‌های تفکیک نکردن پسماندها، حساس‌سازی نسبت به رعایت حق تقدم عابرپیاده و احترام به حقوق پیاده‌ها، احتیاط و رعایت قانون در عبور از عرض معابر عنوان کرد.
    از جمله مسائلی که می‌توان پیرامون محورهای این فراخوان به آن توجه داشت، این است که آشنایی شهروندان با زباله‌های خشک و تر کافی نیست و آنان آشنایی کمی با روش‌ها و مهارت‌های تفکیک پسماند از مبدأ دارند. از طرفی برخی شهروندان نیز سامانه «سیمپ» را نمی‌شناسند و آموزش لازم برای استفاده از آن را فرانگرفته‌اند. همچنین بسیاری از عابران پیاده از محل مجاز و خط‌کشی عابر عبور نمی‌کنند و بیشتر رانندگان به حق تقدم عابران پیاده احترام نمی‌گذارند. رعایت نکردن سرعت مجاز و حق تقدم عابرپیاده به کشته شدن تعداد زیادی از همشهریان می‌انجامد.
     
    از هنرمندان علاقه‌مند تقاضا می‌شود در نمایش به زمینه‌های مشارکتی و تکنیک‌های تعامل با کودک و والد توجه داشته باشند و از شعر، موسیقی و روش‌های پرسش و پاسخ و هم‌خوانی در طول اجرای بهره بگیرند. همچنین طراحی دکور و نورپردازی نشاط‌‌‌‎ انگیز و کودکانه در اولویت است و دکور باید به صورت پرتابل طراحی و ساخته شود.
     
    علاقه‌مندان می‎توانند با توجه به نکات ذکر شده خلاصه طرح یا نمایشنامه خود را حداکثر تا تاریخ 10 آذرماه جاری به دبیرخانه واقع در بوستان کوهسنگی، خانه هنرمندان مشهد ارائه کنند و یا با شماره تماس37429200 داخلی 277 تماس بگیرند. گفتنی است تعداد آثار ارسالی در هر دو محور محدودیتی ندارد و مدت زمان اجرای هر اثر باید بین 35 تا 40 دقیقه باشد.
     
     
    تعداد بازدید: 181
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد