اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 823
    کد: 12128
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۶/۳۰
    در دهه کرامت ؛

    نخستین یادمان دائمی آکواریوم در مشهد جانمایی شد

    همزمان با فرا رسیدن ایام مبارک دهه کرامت ،‌ المان آکواریوم در میدان احمدآباد مشهد به صورت دائمی جانمایی شد .
    نخستین یادمان دائمی آکواریوم در مشهد جانمایی شد
    به گزارش خبرنگار ما، این المان که از مجموع کارهای هنری ارائه شده در ایام نوروز مشهد مقدس به شمار می رفت ،‌ با توجه به ظرفیت دائمی شدن و استقبال شهروندان به صورت ماندگار در شهر باقی می ماند تا به عنوان نمادی از زندگی و پویایی در میان هیاهوی شهرنشینی بدرخشد .
    یادمان «آکواریوم » که ‌ توسط مهدی شبیری هنرمند مشهدی طراحی و اجرا شد ه است در ابعاد 2 متر و 60 در 2 متر و 16 سانت و در عمق 70 ساخته شده و حجم آب داخل آکواریوم  نیز معادل 4 هزار و 500 لیتر آب می باشد .
    گفتنی است این یادمان به صورت یک آکواریوم کاملا حرفه ای طراحی شده است تا قابلیت جانمایی در شهر را داشته باشد . همچنین برای استفاده از آبزیان ،‌فضای زندگی آنان به نحوی طراحی شده است که دمای مورد نیاز در اختلاف دمایی شدید بین گرم ترین و سردترین ساعات در طول روز به وجود آید و تنشی برای زندگی ایم جانداران وجود نداشته باشد .
     همچنین به دلیل حساسیت بالای این اثر، کلیه تدابیربرای تامین  امنیت آن  در نظر گرفته شده است  و به عنوان مثال  برای شیشه این آکواریوم ازجنسی ویژه و بسیار مستحکم  که در اصطلاح به آن «شیشه ضد گلوله » می گویند، استفاده شده است  که مقدار قطر آن کاری با ضریب امنیتی بالا ایجاد کرده که به خوبی پاسخگوی فضاسازی شهری باشد .
     برای انتخاب ماهی ها و آبزیان مورد نظر نیز علاوه بردر نظر گرفتن مشخصاتی همچون زیبایی ، تنوع و اندازه آنها ، سازگاری آنها با محیط هم در نظر گرفته شده است  تا شهروندان مشهدی و زائرین بارگاه منور رضوی هر چه بیشتر  شاهد منظره ای چشم نواز در شهر باشند .
    کلید واژه ها: المان مشهد آکواریوم -
    تعداد بازدید: 823
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد