• سه شنبه،05 بهمن 1400
 • ورود
اوقات شرعی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 473
    کد: 12139
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۱/۰۶/۳۰
    در دهه کرامت و هفته دفاع مقدس امسال شاهد بوده ایم ؛

    رشد 100 در صدی اکران آثار هنری در مشهد

    مدیر امور هنری شهرداری مشهد فضاسازی مشهد در ایام دهه کرامت و بزرگداشت دفاع مقدس را تشریح کرد .
    رشد 100 در صدی اکران آثار هنری در مشهد
    به گزارش خبرنگار ما ،‌هادی مظفری در گفتگویی اختصاصی  اظهار داشت :‌امسال همزمان با مناسبت های ایام میلاد امام رضا (ع) و همچنین هفته بزرگداشت دفاع مقدس، شهر مشهد چهره متفاوتی را تجربه خواهد کرد .
    وی گفت :‌در همین راستا و با اکران یکصد یادمان شهری امسال از نظر تنوع در آثار رشد 100 درصدی را شاهد بوده ایم که این تعدد کارهای هنری و خلق آثاری متنوع تر ،‌جدی تر و با شمایل بهتر ،‌نتیجه اعلام فراخوان و مشارکت هنرمندان در این فضاسازی ها می باشد .
    مدیر هنری شهرداری افزود :‌ مقایسه آمار تعداد اکران آثار در شهر نسبت به سال گذشته نشان از 30 درصد رشد می دهد و امسال تلاش شده تا بسیاری از فعالیت های فاخر هنری در این ایام مبارک در شهر ظهور و نمود پیدا کند .
    او گفت : امسال 45 یادمان با موضوع دفاع مقدس و 55 یادمان با مضمون امام رضا (ع) و زیارت در مشهد نصب شده اند که عمدتا در مسیرهایی همانند رینگ اطراف حرم مطهر ،‌میر میدان شهدا تا میدان استقلال و از میدان بسیج تا انتهای بلوار وکیل آباد را در برگرفته اند .
    به گفته وی علاوه بر فعالیت های دیگر سازمان های شهرداری و همچنین مناطق 13 گانه در حوزه نور پردازی و فضاسازی ،‌امسال 100 هزار طول ریسه رنگی تولید شده است و در 80 نقطه از مشهد اعم از تقاطع های غیر همسطح و میادین شاهد آذین بندی ویژه هستیم  و همچنین  بیش از 7 هزار پارچه رنگی با این بیت شعر « کوچه های خراسان تو را می شناسند ...»  در نقاط مختلف شهر خودنمایی می کنند .
    مدیر هنری شهرداری مشهد در پایان اظهار داشت : امسال 30 پل گالری نیز مزین به تصاویر متناسب با دهه کرامت و دفاع مقدس هستند و در همین راستا برا ی نخستین بار تولیدات برتر جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری امام رضا (ع) را در پل گالری ها شاهد خواهیم بود .
    تعداد بازدید: 473
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت امور هنری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد